Gry dla dzieci 2-6 lat,  Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Gry planszowe,  Rozwój dziecka

Tęcza od Granny

 “Tęcza” niezwykle kolorowa pozytywna gra dla dzieciaków. Prosta gra, a ile radości, świetnej zabawy i nauki zarazem. “Gra w kolory – tęcza” jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 10 lat. Spora rozpiętość ale myślę że każdy znajdzie wersję dla swojego dziecka i siebie 🙂

W kartoniku znajdziemy kolorową planszę, kostkę z 6 kolorami oraz okrągłe kartoniki (36 sztuk) z obrazkami w odpowiednich kolorach.

Dołączona   jest również książeczka do gry, gdzie poznamy 2 wersje gry oraz co nie co informacji o tęczy, jak powstaje i innych kolorach.


Czas trochę pograć.
Obraliśmy sobie własną wersję połączoną z wersją pierwszą gry, czyli “Grzeczne obrazki”. W słupkach układaliśmy kolorowe obrazki. Gdy było gotowych 6 słupków z obrazkami zaczynamy grę. Układamy po jednym obrazku na każdym kolorze, obrazkiem do dołu. (np żółta kaczka na żółte pole, itd) następnie rzucamy kostką. Jaki kolor wypadnie to odgadujemy co jest pod krążkiem. Jeśli się uda krążek trafia do gracza, jeśli nie odkładamy ją z powrotem.
Kto zbierze więcej krążków wygrywa!


Grę można dostosować do umiejętności dziecka.

Możemy zmniejszyć ilość obrazków lub utrudnić grę zmieniając dowolnie jej zasady.

Co daje ta gra dziecku?

– uczy nazw kolorów
– rozwija spostrzegawczość
– uczy zdrowej rywalizacji
– uczy podstaw dodawania
– wspomaga uczucie bliskości dziecka z rodzicem.

A to tylko część zalet 😉 Wszystkie elementy są dobrze wykonane, jak każda gra o Granny. Cena jest jest dobra bo na Allegro widziałam ją już za 26 zł! Sama lubię w nią grać bo daje mnóstwo śmiechu i radości!

UWAGA!

Gra wciąga a kolory nastrajają na salwy śmiechu!!

Świetny pomysł na prezent zarówno dla dziewczynki jak i chłopca 😉

Dziękuję za możliwość przetestowania gry firmie

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.