szukaj szukaj granna
Gry dla dzieci 2-6 lat,  Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry planszowe,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Strefa Rodzica

Szukaj szukaj, gra na spostrzegawczość

Spostrzegawczość jest ważną cechą. Szybkość umysłu, zręczność, kojarzenie faktów czy zbiorów. „Szukaj szukaj” jest właśnie taką grą. Na czym polega i czy warto ją mieć, o tym poniżej.

„Szukaj szukaj” to nowość od Wydawnictwa Granna. Ich gry są świetnie wydane, pomysłowe i ciekawe. A o tego to polska firma. Ale jaka jest ta gra?

W pudełku znajdują się 2 talie dużych kart. Z pomarańczowym oraz zielonym rewersem. Każda z nich ma różny poziom trudności, w zależności od wieku dzieci i umiejętności.

Wariant dla młodszych dzieci

Gra podzielona jest na 3 różne warianty. Pierwszy z nich jest łatwy i dostosowany dla dzieci młodszych. Osoba dorosła tasuje karty, wybiera z nich 20 i układa w talię.

Następnie wykłada pierwszą z nich, tak by wszystkie dzieci ją widziały i zadaje pytanie:

  • Szukaj, szukaj co jest największe
  • Szukaj, szukaj co jest najmniejsze

Dziecko, które najszybciej znajdzie odpowiednią rzecz, uzasadni wybór, otrzymuje w nagrodę kartę. Wygrywa osoba, która otrzyma najwięcej kart.

Wariant trudniejszy- w jedną talią lub dwiema

W tej wersji używa się obu talii lub samej pomarańczowej. W tej wersji używa się planszy ze strzałką. Po wybraniu odpowiedniej ilości kart jedno z dzieci kręci strzałką i sprawdza czego mają szukać wszyscy, wykłada kartę i na znak rozpoczyna się poszukiwanie czegoś największego, najmniejszego lub niepasującego do zbioru.

Nie wiem czy to było zamierzone czy trafiła nam się taka strzałka, ale nie kręci się ona swobodnie, przez co nie ma płynności ruchu. Jest to irytujące, gdyż mamy ograniczony ruch.

Można również grać bez strzałki lub ją trochę poprawi. My na razie bawimy się bez strzałki lub kręcimy nią palcem zamkniętymi oczami.

szukaj szukaj granna

szukaj szukaj granna

szukaj szukaj granna

Mimo tego „defektu” gra jest przyjemna i prosta. W sam raz dla poćwiczenia koncentracji i spostrzegawczości. Bardziej dla młodszych dzieci (3-6 lat), ale również i te wczesnoszkolne (szczególnie w grupie) będą się z nią fajnie bawić.

Gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat oraz dla 2-4 graczy. Cena regularna gry wynosi 39,99 zł w sklepie Granny.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.