auto moto babaryba
Książki,  Książki dla dzieci,  Projekty,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica,  Tydzień z książką

Tydzień z książką – Automoto

Dzień 2 wyzwania “Tydzień z książką”. Tym razem książka bez słów. W jej środku nie znajdziecie żadnego słowa! Wytężcie swoje oczy i umysły i zabawcie się z nami w wyszukiwaczy! Bystre oko będzie tu niezbędne. Podczas takich zabaw, często przegrywam, gdyż Adaś wypatrzy zawsze coś maleńkiego, którego nie mogę odnaleźć! Taką książką jest “AutoMoto” od Wydawnictwa Babaryba.

Kiedyś już pisałam o tego typu książkach, nawet z tego samego wydawnictwa – Auta i Na Budowie. Czy ta pozycja mocno się różni od dwóch poprzednich?

Na pewno mają ten sam układ, ilustracje w tej samej tonacji i tak samo sprawiają frajdę mi i Adasiowi. Mimo ze napisałam że tekstu tam nie ma, to nie do końca prawda. Nie ma tam typowego tekstu jaki czytamy w książce. Są tam jedynie pojedyncze słowa np na budynkach; myjnia, salon, itp.
Jeśli dziecko zna już słówka, można wyszukiwać takich słówek, odczytywać napisy, a może pójdzie krok dalej i ułożymy swoją własną historię o tym co widzimy na ilustracjach?
auto moto babaryba
auto moto babaryba
auto moto babaryba
auto moto babaryba
auto moto babaryba
Możliwości jest wiele! Co i rusz można dopatrywać się szczegółów, tworzyć nowe zabawne historyjki, które kończą się salwą śmiechu!
Z tą książka było tak samo! Gdy wzięliśmy ją do rąk, zaraz zaczęły się zagadki typu “Zgadnij gdzie jest….?” I jaki ubaw gdy zagadka mnie okazała się za trudna, a dla niego były za łatwe!
I to bez oszukiwania! Ja to mówię w takich chwilach że stara jestem i oczy nie te 😀
Książka jest na tyle uniwersalna że dwulatek jak i sześciolatek nie będzie się z nią nudził. Dla każdego z nich może okazać się ciekawa mimo nie ma tekstu. Niemu tu przemocy, ilustracje są fajne i wesołe. Co ja będę mówić! Zobaczcie sami!
I co sądzicie o takiej formie książki?
Co przemawia z tej książki dla maluchów to zaokrąglone rogi, duży format, sztywne karty, ładne ilustracje.
Dla starszych dzieci ogrom inspiracji jakie daje książka. Pobudza wyobraźnię, logiczne myślenie, spostrzegawczość i daje możliwość zabawy z innymi ( w tym z RODZICAMI!)
Cena regularna książki to 24,90 zł, ale zaglądajcie do sklepu Babaryba, bo mają co chwilę fajną promocję!
Nie tylko tę książkę polecam z tego wydawnictwa. Mają ogrom fajnych i ciekawych książek. A znacie książkę Pupy, ogonki i kuperki? Jeśli nie, nadrabiajcie!

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.