Uważność i spokój żabki
Projekty,  Rozwój dziecka,  Tydzień z książką

Uważność i spokój żabki – Tydzień z ksiażką

Czym jest uważność? Czy potrafimy być w pełni uważni? Oczekujemy tego od dziecka, ale czy sami potrafimy to zrobić? Jak sobie i dziecku pomóc z pełnym uspokojeniu myśli i osiągnięcie spokoju? Ta książka może być dla Was.

Osiągnięcie pełnego spokoju bywa trudne. W natłoku spraw, lekcji, nauki dzieci maja problem z uspokojeniem myśli. Często za to rozpraszamy się, mamy za dużo na głowie, chcemy zrobić wszystko na raz. W efekcie tego, burza humorów daje się we znaki nie tylko nam, ale i wszystkim dookoła.

Więc co zrobić by nauczyć się większej koncentracji, spokoju i głębokiego oddechu, który odprowadza myśli do brzucha. Tam nie ma myśli, tam jest oddech. To on nam gwarantuje spokojniejsze myśli i koncentracje.
Wiadomo, że my Rodzice jesteśmy początkowo autorytetem dla dziecka. To od nas ono uczy się najwięcej. To z nas bierze przykład. Dlatego też my musimy opanować sztukę uważność by pokazać dziecku że to może być przyjemne i bardzo pomaga.

Tylko jak tego dokonać?

„Uważność i spokój żabki” to poradnik dla rodziców i dzieci, którzy chcą być w pełni zaangażowani i świadomi swego ciała i umysłu. Tytułowa żabka ogrywa tu największą rolę.
Żaba – mały płaz, który nigdzie się nie spieszy, nie marnuje energii na bezsensowne ruchy. Jest spokojna i uważna. Rusza się gdy chce jeść, czuje się zagrożona. Taka niepozorna, a ile można się od niej nauczyć.
Nie bez powodu autorka książki, terapeutka z Holandii Eline Snel wybrała ją. Idealnie się wpisuje w jej wizję relaksacyjnych ćwiczeń dla dzieci i rodziców. W tej książce, znajdziecie przykłady z życia, gotowe ćwiczenia i porady na różne sytuacje, jak najlepiej wykorzystać je w życiu codziennym.

Każdy rozdział to kilka słów wstępu, o czym on będzie, przykład z życia i zadanie do zrobienia w domu, czyli propozycja ćwiczeń relaksacyjnych. Warto pamiętać, że one mają być przyjemne! Nie zmuszamy się do nich, nie robimy nic przeciw sobie. Nie zawsze mamy ochotę by wysiedzieć 15 min bez ruchu. Dzieci wiedzą o tym najlepiej. Jednak trening czyni mistrza. Regularne, wesołe ćwiczenia poprawią uważność, koncentrację i ogólne samopoczucie dziecka i rodzica.

Gdy poznamy już tajniki żabki, to łatwiej będzie nam się uspokoić w stresujących sytuacjach. Nie ukrywajmy, w obecnych czasach jesteśmy bombardowani przez elektronikę, burzę kolorów w TV. Przez co trudniej się skupić.  Chcemy ułatwić dzieciom start?
Polecam tę książkę. Czyta się ją bardzo szybko, poprzez prosty i ciekawy język jakim została napisana. Dodatkowo płyta CD z 11 ćwiczeniami ułatwi Wam wykonywanie ćwiczeń i ich zrozumienie.
Książka z płytą  kosztuje 57 zł. lub macie do wyboru jeszcze e-book w formacie epub+pliki MP3 (52 zł). Kupić ją możecie w Wydawnictwie Co Ja Na To- ” Uważność i spokój żabki„.
Polecam również „Lulu„, którą recenzowałam dla Was również. Piękna opowieść o byciu sobą i spełnionych marzeniach.
Tym wpisem kończę „Tydzień z książką”. W pierwszym poście znajdziecie linki do innych wpisów, z innych blogów, które dołączyły, wystarczy kliknąć w banerek.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.