mały przyrodnik
Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Mały Przyrodnik,  Projekty,  Strefa Rodzica

Wrześniowy Mały Przyrodnik

Wrzesień. Końcówka lata, początek jesieni. Czas na kolejną edycję Małego Przyrodnika. Czas również podać zadanie specjalne. Dla przypomnienia kilka zdań na czym polega projekt.

 1. Projekt “Mały Przyrodnik” ma za zadanie przybliżyć dzieciom przyrodę. Pokazać że jest pełna tajemnic, ciekawostek i niesamowitych rzeczy. Zagłębić temat, aż do podszewki ( żartuję ;))
 2. Udział może wziąć każdy! Wystarczy, że masz bloga, fotobloga, stronę na Facebooku, na Google + czy inną stronę, gdzie możesz zamieścić zdjęcia i opisy do nich.
 3. Czas trwania jest nieograniczony. Można przyłączyć się w każdym momencie trwania projektu.
 4. Posty będzie można umieszczać pod tym postem  w komentarzu lub przesyłać na maila.
 5. Na każdy miesiąc będzie osobny post, pod którym będzie można dodawać swoje linki.
 6. Na czas trwania projektu linkujecie w widocznym miejscu logo projektu z linkiem do tego posta.
 7. W każdym poście z projektu dajesz logo wraz z linkiem.
 8. Co najmniej 1 post każdego uczestnika będzie publikowany na moim Fan Page
 9. W razie pytań piszcie. Zapraszam do grupy Mały Przyrodnik na Facebooku.
 10. Co miesiąc będzie inne zadanie do wykonania, ale spokojnie, dla ochotników! Takie posty zadaniowe pojawią się wszystkie na fan page.
 11. Odwiedzamy innych, komentarze, pomysły dają nową moc i inne spojrzenie na świat!
 12. Publikujecie tyle postów/pomysłów ile uważacie. Nie ma limitów. Ilość zależy od Was i Waszych dzieci, to one są wyznacznikiem wiedzy przyrodniczej.Wasze loga będą umieszczone pod tym postem wraz z linkiem.
 13. NIE ZMUSZAMY! Nie zmuszamy dzieci do tego, by coś poznać, by wypełnić zadanie. To ma być frajda, dla nich, dla nas. Mają z tego mieć wiedzę przez zabawę
A teraz pora na zadanie specjalne. Wrzesień to czas przygotowywania się powoli zwierząt do odlotów, do przygotowywania się do zimy. I taki tez temat obowiązuje na ten miesiąc. Poobserwujcie, opiszcie, wymyślcie swoje zabawy, niech wyobraźnia Was poniesie i pokażcie jak zwierzęta przygotowują się do chłodu i zimna!
Miłej zabawy!

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.