pilkarzyki diy
Gościnna Sobota,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

Jak wykonać w domu grę piłkarzyki? – Ewelina Gancarz – Kreatywnie w domu

Lubimy tworzyć coś z niczego. Lubimy bo nakład finansowy jest zazwyczaj znikomy. Lubimy bo zabawa zawsze jest udana. Lubimy bo nawet jak się popsuje to zawsze możemy zrobić coś nowego. Lubimy i tyle!

Tym razem stworzyłam piłkarzyki, o których głowę suszył mi od kilku miesięcy Kuba. Piłkarzyki powstały z kartonowego pudełka (może być pudełko po butach).

pilkarzyki-diy

Pudełko malujemy zieloną farbą bądź oklejamy zieloną bibułą. Tym razem wybrałam opcję nr 2. Wycinamy okienka, które będą służyły jako bramki.
pilkarzyki-diy
pilkarzyki-diy
Na bibułę przyklejamy charakterystyczne elementy boiska.
pilkarzyki-diy
Boisko gotowe pora stworzyć piłkarzy. Piłkarze tworzymy z tektury. Obklejamy kolorowym papierem i dorysowujemy flamastrem niezbędne elementy.
pilkarzyki-diypilkarzyki-diy
Pewnie zastanawiacie się dlaczego nasi piłkarze nie mają nóg a zamiast tego mają otwory w spodenkach? Ano po to, że w te otwory wkładamy nasze palce.. palce to nogi piłkarzy.

 

Mając wszystko gotowe możemy rozpocząć rozgrywki 😀
A jak się nam znudzi granie piłkarzykami możemy użyć słomki… dmuchając przez nią starać się wbić piłkę do bramki przeciwnika 🙂
pilkarzyki-diy
pilkarzyki-diy
Lubię te nasze zabawy zrobionymi przez siebie zabawkami. Lubię bo widzę ile dają radości dzieciakom 🙂

pilkarzyki-diy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.