3 niedziela adwentu
Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Kreatywne zabawy dla przedszkolaków,  Pobierz w PDF,  Projekty,  Rodzic tworzy,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

3 niedziela Adwentu-Jan Chrzciciel przygotowuje przyjście Chrystusa

Od początku grudnia trwa Adwent. Dla katolików, to czas oczekiwania na Jezusa. Chcąc przybliżyć temat i zachęcić go rozważań na ten temat, Asia z bloga Latorośle stworzyła projekt. Do nas należy zachęcenie Was do zabaw z 3 niedzielą adwentu. 

Dla większości z nas, ten czas kojarzy się z kalendarzem adwentowym z czekoladkami lub drobnymi zadaniami. Rzadko zdarza się, by rozwijać bardziej ten temat w sferze wiary. To wcale nie musi być nudne! Wraz z autorkami innych blogów przekonujemy jak kreatywnie podejść do tematu.

1 niedziela adwentu

Pierwsza niedziela adwentu (3 grudnia) należała do Asi, pomysłodawczyni projektu. Jej pomysł możecie zobaczyć na jej blogu- Liturgia Słowa dla dzieci.

 

2 niedziela adwentu

Drugie rozważania dla dzieci przeczytacie na blogu Magdy-Niezawodna nadzieja. Poznacie zabawę prostą, ale jasną dla dzieci.

3 niedziela adwentu

Ta niedziela należy do nas. Wyróżniona kolorem różowym, pełna radości z coraz bliższego przyjścia Chrystusa. W nawiązaniu do poprzedniej Ewangelii, tutaj również Jan Chrzciciel jest “głównym bohaterem”. Przepowiada nadejście Jezusa, chrztu świętego oraz pełnej wiary, którą miał do Pana.

J 1, 6-8. 19-28Jan Chrzciciel przygotowuje przyjście Chrystusa

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Pojawił się człowiek posłany przez Boga,
Jan mu było na imię.
Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o Światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
Nie był on światłością,
lecz posłanym, aby zaświadczyć o Światłości.
Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem».
Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?»
Odrzekł: «Nie jestem».
«Czy ty jesteś prorokiem?»
Odparł: «Nie!»
Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?»
Odpowiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz».
A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?»
Jan im tak odpowiedział: «Ja chrzczę wodą. Pośród was stoi Ten, którego wy nie znacie, który po mnie idzie, a któremu ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała».
Działo się to w Betanii, po drugiej stronie Jordanu, gdzie Jan udzielał chrztu.

Chciałam zrobić coś, co będą mogli wykorzystać rodzice przedszkolaków oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Moją propozycją jest komiks. Przygotowałam 3 strony z dymkami, gdzie zapisany jest dialog między Janem Chrzcicielem a kapłanami. Zadaniem dziecka jest uzupełnienie komiksu o ilustracje  w błękitnych ramkach.

Starsze dzieci mogą zupełnie samodzielnie stworzyć taki komiks, tworząc własne dymki do wpisywania dialogów. Mam nadzieję, że taka forma Wam się spodoba i zrobicie własne komiksy.

Pierwsza karta wygląda tak. Pozostałe 2 są podobne, ale pasującymi zdaniami. Poniżej plik pdf do pobrania i wydruku w domu.

Miłej zabawy!

3 niedziela adwentu

 

POBIERZ – komiks na 3 niedzielę adwentu

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.