44-kroki-do-zmartwychwstania-lapbook
Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Rodzic tworzy,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

44 kroki do zmartwychwstania – Lapbook wielkopostny

Wielki Post co roku ma inną liczbę dni. W 2018 roku to dokładnie 44 dni postu. Wykorzystaj ten czas, aby skupić się na tym, co ważne, za czym tak czekamy i włącz w to dziecko. Wspólnie zróbcie coś, co pomoże wam ciekawie i w skupieniu przeżyć ten czas. Jednym ze sposobów jest lapbook wielkopostny. 

Lapbooki są świetnym sposobem na uporządkowanie wiedzy na dany temat. Również są dobrą pomocą przy poznawaniu nowych rzeczy. Wykonanie jest bardzo proste! Podstawą do tego jest zwykła teczka na dokumenty. A kolejne elementy, które będą wypełnieniem lapbooka można pobrać np. ze strony Home School Share. Sama z niej korzystam i polecam!

W zeszłym roku również robiliśmy lapbook, jednak jest sporo różnic. Znajdziecie go pod tym adresem- Lapbook wielkopostny-by pełniej przeżyć Wielki Post.

Co znalazło się w środku lapbooka wielkopostnego?

Zależało mi na tym, by był on ciekawy, zawierał ważne informacje, proste zadania, ale również zmuszał do poszukiwań odpowiedzi. Dlatego znalazła się krzyżówka, wykreślanka, miejsce na własne odpowiedzi i puzzle do przyklejenia. Wszystkie te elementy, są przygotowane na końcu tego posta, do pobrania za darmo i wykorzystania z dziećmi.

  1. Nowym elementem są zadania w formie zdrapki. Zadania, które przygotowałam w Canvie, wydrukowałam, zalaminowałam i pomalowałam farbą (niebieska z czerwoną, bo nie miałam farby fioletowej) z odrobiną płynu do naczyń. Tak przygotowaną zdrapkę przykleiłam na wewnętrznej części teczki.
  2. Na kolejnej stronie są 2 kieszonki, gdzie znajduje się krzyżówka i wykreślanka dotycząca Wielkiego Postu, Wielkanocy i religii. Powstały na stronie Świat nauczyciela.
  3. W dolnej części pod hexami czekają polecania, które wymagają odpowiedzi w formie pisemnej. Na każdym z nich jest zapisana data.
  4. Na skrzydełku zostały umieszczone kieszonki na polecania, które mówią o tym, co dziecko ma zrobić. Np. modlitwy, odwiedzenie cmentarza, itp.
  5. Tył teczki to miejsce na obrazek. Pobrałam darmowy obraz, który pocięłam na 18 części i zapakowałam je do koperty.

Jak wygląda gotowy lapbook?

Lapbook jest koloru fioletowego, ponieważ ten kolor jest symbolem Wielkiego Postu. Podobnie jak zdrapka. Pozostałe elementy są białe.

lapbook wielkanony, wielkanoc,

POBIERZ KARTY Z ZADANIAMI DO LAPBOOKA

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.