biedronka-origami
Kreatywne zabawy,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

Biedronka origami – Zwierzaki Cudaki

Latem widać mnóstwo bożych krówek, potocznie zwanych biedronkami. A jakby tak zrobić w wersji maksi? Prosty sposób by dziecko miało swoją własną biedronkę! Nie uśmierci jej, a da mu dużo możliwości do zabawy. Zobaczcie jak zrobić biedronkę metodą origami.

Potrzebne są:
  • czerwona kartka w kwadracie
  • czarny pisak
  • nożyczki
  • klej
  • pasek czarnej kartki technicznej
Kartkę składamy na pół i po skosach. Następnie składamy znów na pół, a boki wkładamy do środka. Znów składamy na pół, by powstał trójkąt jak na zdjęciu (4).
biedronka-origami
Ołówkiem rysujemy półkole. Duży łuk musi być, by biedronka miała prawie okrągły kształt. Odcinamy. Rozkładamy do pozycji wyjściowej ( zdjęcie powyżej, 3). Czas by ozdobić biedronkę.
Przez środek rysujemy linię, następnie kropki i głowę. Nożyczkami przecinamy narysowaną linię. A głowę kolorujemy. Z białego papieru wycinamy oczka lub możemy przykleić takie ruszające.
Z czarnego paska robimy czułka i przyklejamy je na głowę biedronki.

biedronka-origami

biedronka-origami
Nasza biedronka nawet na kwiat wleciała! Taka z niej rozrywkowa dziewczyna 😉 Może powstaną inne owady?
Post powstał na dwa projekty. Przyroda pod lupą oraz Zwierzaki Cudaki, o których poczytacie na blogu Pomieszane z poplątanym.
zwierzaki cudaki

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.