Dziecko na warsztat,  Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica,  Warsztaty szkolne

Z wizytą na Antarktydzie – warsztaty szkolne

Nie raz już prowadziłam zajęcia w szkole z klasą Adasia. Dzieciaki są świetne, nauczycielka również, więc takie warsztaty to świetna sprawa. Tym razem zajęcia były o pingwinach i Antarktydzie. A jak wyglądały nasze zajęcia?

Zabrałam z domu nasze materiały – książkę, rebusy i grę i od samego rana zaczęły się zajęcia. Na początek każdy dostał swoje rebusy. Musieli je rozwiązać, by dowiedzieć się o czym będą zajęcia. Zadanie ukończyli więc można przejść dalej. Ale hola!! Lawina nowinek się posypała z ust dzieci. Każdy coś miał do powiedzenia, głównie o bajce “Pingwiny z Madagaskaru” 😉
Trochę faktów z życia pingwinów,  do jakiej grupy zwierząt należą, czym się charakteryzują. Ukłon dla nich bo dużo wiedzieli!
Na Antarktydzie żyje 7 gatunków pingwinów więc po trochę sobie opowiedzieliśmy czym się charakteryzują, jak wyglądają.

Nie zabrakło zabaw! Hitem okazało się chodzenie z piłeczką, która dla nas była jajkiem. Trzeba było uważać by nie spadła. Oj nie łatwo było! Ale rekordy zostały pobite! Chłopcy lepiej sobie poradzili, super “pingwini ojcowie” nam się wyłonili. Każdy miał dwie rundy i było im mało. Tak się wkręcili w zabawę.
A później podzieliły się na grupy i gdy jedna rysowała pingwiny, druga grała w tym czasie w grę, którą zrobiłam. Dzieci się super wkręciły w oba zajęcia, bardzo dużo zapamiętały. Zobaczcie sami!
Gdy pokazywałam im zdjęcia prawie każdy gatunek znały bezbłędnie!
 
3 godziny trwały zajęcia, a minęły nie wiadomo kiedy! Uwielbiam takie zajęcia z nimi. Chłoną wiedzę jak gąbka! A to mnie tym bardziej cieszy bo nauczycielem nie jestem, a jednak moje zajęcia dają super efekt. Dzieciaki zadowolone, ja również, paniom też się podobało.
Jeśli macie okazję uczestniczyć lub prowadzić zajęcia w szkole waszych dzieci skorzystajcie z tego, świetna zabawa!
A gdy pojechałam później po Adasia, zostałam ogromnie zaskoczona! Dzieci przygotowały dla mnie laurki! Nie wszystkie zdążyły ukończyć więc otrzymam je dziś. Zobaczcie jakie piękne!
Zajęcia odbyły się w SP w Nowogrodzie.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.