bullet journal 2019 dutch door
Bullet Journal,  Strefa Rodzica

Bullet Journal 2019. Dutch door

Idea planowania i organizacji w formie Bullet Journal jest bardzo elastyczna i indywidualna. Każdy znajdzie swój styl i swoje piorytety. W 2019 roku postawiłam na nowości. Jak wygląda mój Bullet Journal 2019?

O idei Bullet Journal napisałam kilka miesięcy temu i nagrałam film, gdzie pokazywałam wygląd wcześniejszego notesu w kropki. Jeśli jesteś ciekawa koniecznie tam zajrzyj. Uprzedzam, że czeka również tam blisko półgodzinny film, gdzie wyjaśniam co mi się się sprawdziło, a co było zbędne. Ciekawa?

Bullet Journal – początek mojego planowania w notesie Memeobook.

Nowości w Bullet 2019

Rok 2018 był rokiem zmian. Z dużego formatu przeszłam do małego Narcissusa. Nie potrzebowałam dużych rozpisek, ani obrazków. Taki mały format okazał się świetny.

W grudniu zapełniałam ostatnie jego strony, więc wykorzystałam moment i powróciłam do pierwotnej wersji, czyli Memobook. W międzyczasie oszalałam na punkcie nowych układów, które nazywają się “Dutch door”, czyli holenderskie drzwi. Strony w takim układzie są rozcinane lub składane tworząc tygodniówki (i nie tylko) w formacie częściowo ruchomym.

Więcej inspiracji o Bullet Journal znajdziesz na Pinterest.

Co nowego znalazło się BuJo 2019?

Zamiast zwykłej listy lub półki z książkami zrobiłam puzzle. A po drugiej stronie mam piękny cytat, który przypomina mi, że każdy dzień jest ważny.

Kolejnym elementem, który ogarnął moje serce był projekt Clean House, czyli harmonogram sprzątania. Wypatrzyłam go na Goal Chaser. Połączenie dutch door, planowanie tygodnia oraz całego roku! A do tego szkic domowych pomieszczeń jako dodatek.

Koło życia czyli 10 sfer życia widziałam już wielokrotnie. Jednak nie rozumiałam o co w nim chodzi. A to nic innego, jak wypisanie stanu emocjonalnego z różnych dziedzin życia. Stan na tu i teraz w skali od 1 do 10. A obok główne zadania, które pomogą wnieść nasze życie na wyższy poziom. Należy wybrać 3-4 strefy, które staną się piorytetem na dany rok.

U mnie przybrało to trochę inną formę. Są to słupki w różnych kolorach połączone z prostokątami z głównymi zadaniami. Dalej mam również główne cele i piorytety.

Kolejną nowością jest strona z jogą i pielęgnacją. Postanowiłam poprawić stan pleców i kręgosłupa. Potrzebuję rozluźnienia i wzmocnienia, a joga mi w tym bardzo pomoże. Pora zadbać również o stan skóry, więc kolejna zakładka pielęgnacja.

Summer for kids

Nie mogło zabraknąć wesołych akcentów. Takim właśnie są strony Winter is comming oraz Summer for kids. Czyli co można robić z dziećmi latem i zimą nie wydając pieniędzy.

Nie mogło zabraknąć również stron poświęconych blogowi. Głównie dlatego prowadzę Bullet Journal. Dlatego mam wyznaczone cele, zadania oraz pomysły na posty.

Monthly log

Miesiąc przedstawia się u mnie za pomocą kilku stałych rzecz:

  • plan miesiąca
  • wyznaczenie zadań na dany miesiąc
  • cele
  • habbit trackery w celu poprawy systematyczności
  • tygodniówki

Jak wygląda tygodniówka?

Tygodniówki mają prostą formę, mini-kalendarz i notes. Każdy miesiąc ma zakładkę u góry strony z numerem miesiąca, w celu szybszej nawigacji.

Dół od tygodniówek jest wycięty, bym miała podgląd na mini habbit tracker do jogi oraz wody. Prosta forma, która pewnie będzie ewoluować. W końcu on ma pasować do mnie moich pomysłów, zachowań i celów.

Tak wygląda początek roku w nowym notesie. Jak się rozwinie dalej? Wszystko przede mną. Na pewno będzie ewoluował i przybierał nowe formy i dodatki.

A ty prowadzisz planner? Wolisz zwykły kalendarz

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.