Władcy Słów edugra
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Gry dla dzieci 7-12 lat,  Rozwój dziecka

Władcy Słów-eduGra o języku polskim

Gry komputerowe to super rozrywka dla dzieci. Dla rodziców już mniej. Wiem jak połączyć obie rzeczy. Poznaj “Władców Słów”, eduGrę która łączy zabawę i naukę języka polskiego.

Gry, w które obecnie grają dzieciaki i młodzież często przyprawiają rodziców o zawrót głowy. Daleko im do rodzicielskiego ideału. Czy możemy wymagać, żeby w każdej kwestii dziecko nas posłuchało?

Właśnie. Ono ma swoje zainteresowania, pomysły i ulubione gry. Jednak mamy też słowo w tym temacie. Chcesz zagrać w swoje ulubione gry? Zobacz co ja mam dla ciebie!

eduGra Władcy Słów (Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe)

Na rynku jest sporo gier, które mają za zadanie pomóc dziecku rozwijać zainteresowania, koncentrację, a także zapewnić porcję wiedzy, która przyda się dalszym życiu. Gry muszą również zapewnić porcję zabawy.

Obie te rzeczy znaleźliśmy w eduGrze Władcy Słów Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. EduGry to różne pakiety gier edukacyjnych opartych na podstawie programowej. Dostępne są eduGry z historii, języka polskiego, informatyki i matematyki.

Znajdziesz tu programy dla dzieci z edukacji wczesnoszkolnej oraz dla klas starszych. Powyższy tytuł programu obejmuje przygotowanie i powtórkę z klas 4-6.

Adaś właśnie rozpoczął drugi semestr w 5 klasie, więc składa się świetnie. Język polski zawsze sprawiał mu większe trudności niż matematyka czy historia, więc skupiliśmy się na Władcach Słów.

Co oferuje eduGra “Władcy Słów”?

Zacznę od ważnej informacji jaką jest koszt aplikacji. Spokojnie! Zaraz cię tym zaskoczę. 25 zł za roczny dostęp do pełnej wersji uczniowskiej! Prawda, że koszt nie jest wcale duży?

Co znajdziesz w pakiecie?

Aplikacja składa się z kilku działów:

  • Ortografia-znajdziesz tu zadania z ó, u, ż, rz, pisownia małą i wielką literą, ch i h, pisownia ą,ę, om, on, końcówka -i,-ij, -ii oraz skrótów.
  • Nauka o języku-mowa i pismo, głoska i litera, odmienne i nieodmienne części mowy, wypowiedzenia oraz wyrazy i związki wyrazowe.
  • Formy wypowiedzi-teksty użytkowe, opowiadania, sprawozdanie, dziennik, opis.
  • Czytam i rozumiem-wiersz, opowiadanie, mit, tekst popularnonaukowy, baśń, legenda, fraszka, itd.

Jak widzisz, sporo zagadnień czeka na ucznia do opracowania w ciągu 3 lat edukacji z języka polskiego. A do tego dochodzą kolejne zadania i materiału jest masa!

Gry takie jak eduGra Władcy Słów pozwolą poćwiczyć w ciekawy sposób materiał, z którym są problemy lub po prostu poćwiczyć dane zagadnienie.

Nie będę już przynudzać samymi opisami, umyka najważniejsza część, czyli jak wygląda aktywne rozwiązywanie zadań zobaczysz za chwilę.

eduGra Władcy Słów-pierwsze kroki

Po zakupie dostępu do aplikacji, opłaceniu wybranego abonamentu logujesz się na stronie GWO (Moje GWO) i przechodzisz do zakładki “Moje multimedia”, gdzie masz dostępne wykupione pakiety.

Przygoda z eduGrą Władcami Słów rozpoczyna się od wykupienia wybranego bohatera. Na początku są dostępne 2 postaci, które można ulepszać, zmieniać im strój, buty, itp.

Monety na zakup kolejnych elementów zdobywa się poprzez wykonywanie zadań. Jeśli uda się rozwiązać zadanie w wyznaczonym czasie za pierwszym razem uczeń zdobywa dodatkową premię.

Im więcej rozwiązanych zadań, tym więcej monet wpada do wirtualnej sakiewki. Kolejne postaci można odblokować po wykonaniu określonej liczby zadań.

Zdobądź koronę!

Dodatkową motywacją w rozwiązywaniu zadań są korony. Jeśli w ciągu danego czasu gracz rozwiąże całe zadanie bezbłędnie nad numerem danego zadania pojawi się korona.

Uzyskanie korony wcale nie jest takie proste. Czasem potrzeba ogromnej koncentracji i dobrej wiedzy, żeby udało się zmieścić w czasie. Oczywiście nie wszystkie zadania są na takim poziomie trudności.

Adaś rozwiązując zadania skupia się na wykonaniu zadania za pierwszym podejściem. Otrzymuje najwyższą kwotę monet, a gdy wpadnie korona euforia sięga zenitu! To taka wisienka na torcie.

Jakie są zadania?

Na gracza czeka całe mnóstwo zadań w przeróżnych formach. Krzyżówki, dobieranie wyrazów w pary, wykreślanki, memo, szukanie w tekście, rozsypanki wyrazowe, zaznaczanie wyrazów, by postać doszła do mety, budowa latawca z wyrazów, odmiana przez przypadki i liczby, testy wyboru do załączonego tekstu i wiele więcej.

Wykonywanie zadań w akcji

Zapraszam cię teraz na kilkuminutowy film, abyś mogła zobaczyć jak wygląda gra w pełnej wersji i czego możesz się spodziewać.

Histlandia, Matlandia i inne…

Wcześniej wspominałam, że dostępne są również inne eduGry. Każda z nich wyróżnia się ogromnym zakresem materiału i przeróżnymi zadaniami.

Grafika jest ciekawa i przyjazna dla dziecięcych oczu, a interaktywni bohaterowie zapewniają porcję zabawy.

Podobnie jak w eduGrze Władcy Słów gracz otrzymuje medale i inne nagrody.

Nasza opinia

Ze swojej strony mogę napisać, że niska cena, wcale nie oznacza słabej jakości zabaw i gier. Wręcz przeciwnie. Koszt jest niski w porównaniu z ilością gier do których zyskujecie dostęp.

Dodatkowym atutem jest zgodność z podstawą programową. EduGry nie łączą się z żadnym podręcznikiem. Spokojnie więc można korzystać z tych eduGier bez związku z książką.

Proste i jasne komunikaty nie sprawiają trudności, ale czasem zbyt mała ilość czasu uniemożliwia zdobycie korony przy pierwszych kilku podejściach. Myślę, że z czasem będzie lepiej. W końcu zadania znajdujące się w eduGrze Władcy Słów są również dla klasy szóstej, a obecnie Adaś jest w piątej.

Duży zakres materiału, różnorodne zadania, nieograniczona możliwość powtórek jednego zadania daje duże pole do rozwoju i edukacji dzieci.

Dodatkowym atutem są również postaci, które może zdobyć gracz. Mojemu synowi bardzo to odpowiada i z każdym zadaniem zbliża się do wymarzonej postaci.

Z każdym zadaniem, z każdą powtórką zapamiętuje coraz więcej, wyostrza koncentrację, pamięć, a ja mam pewność, że czas przed komputerem jest dobrze wykorzystany.

Opinia Adasia

Gra Władcy Słów bardzo mi się podoba, ponieważ są bardzo fajni bohaterowie i zadania.

Bardzo fajne jest to, że można kupować bohaterów i kupować im ubrania i akcesoria. Szybko można zdobywać monety za które kupuje się bohaterów i ich ubrania oraz akcesoria. Mój ulubiony bohater to Leśna Zgraja.

Podoba mi się zakładka „Czytam i rozumiem”, która polega na przeczytaniu tekstu i rozwiązaniu zadań. Bardzo łatwo można zdobyć tam koronę. Łatwa była też zakładka „Ortografia” dzięki której nauczyłem się ortografii. Moje ulubione zadania to budowanie np. zamku, latawca z wyrazów ortograficznych oraz doprowadzanie duszka do zamku i lot balonem. Najwięcej trudności sprawiły mi krzyżówki, wąż alfabetyczny i wpisywanie nazwisk.

Bardzo polecam, bo można zyskać dużą wiedzę. Rozwiązywanie tych zadań sprawia mi wielką frajdę. Dzięki tej grze dzieci mogą fajnie spędzić czas i poprawić swoje wyniki z języka polskiego.

Wszystkie eduGry odnajdziecie na stronie www.edugry.gwo.pl.

Skusisz się? Sprawdź wersję demo i podejmuj decyzję. Nie pożałujesz!

Wpis we współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym. 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.