Książki,  Książki dla rodziców,  Strefa Rodzica

Bycie miłym to przekleństwo czyli nauka asertywności

Asertywność to bardzo piękna cecha. Tylko czy potrafimy ją w pełni wykorzystać? Czy nie macie czasem wrażenia że jesteś więźniem swojej uległości, wszechobecnej dobroci w stronę innych? A przy tym to Ty jesteś zmęczona, rozdrażniona i nie masz czasu dla siebie? Jeśli tak, ten wpis jest dla Ciebie.

Książka o ciekawym tytule – Bycie miłym to przekleństwo. No ale jak to? Przecież gdy jest się miłym, jakoś lżej się żyje, częściej świeci słońce i ogólnie jest miło i przyjemnie.

Tak jest pozornie. A co w sytuacji gdy wszystko inne jest ważniejsze niż nasze samopoczucie, nasze sprawy? Gdy jesteśmy na zawołanie innych, pomagamy jak tylko możemy bo jesteśmy MILI? Tu już zaczynają się schody. Ulegamy prośbom, namowom bo przecież jesteśmy MILI, przyjacielscy, nie chcemy sprawić przykrości innym czy ich zawieść.Stawiasz wszystko by pomóc koledze, koleżance, mamie, teściowej i całej rzeczy ludzi, którzy chcą od Ciebie uzyskać pomoc. A Ty nie dajesz już rady. Masz za dużo na głowie, nie wyrabiasz się, Twoja jakość spada, nie masz czasu by odsapnąć. W efekcie wszystko odbija się na Twoim zdrowiu.

Bo musisz być MIŁA/MIŁY.

Nie musisz! Możesz być uprzejma, możesz ulegać prośbom, ale co najważniejsze tylko wtedy, gdy na prawdę masz na to ochotę. Nie z poczucia obowiązku a z czystej przyjemności. Nie jest to łatwe. Czeka cię masa pracy, nie zawsze łatwej ale za to satysfakcjonującej.

“Bycie miłym to przekleństwo” to książka- zbiór pomysłów, prawdziwych relacji MIŁYCH, ich problemów ich rozwiązań jakie im pomogły. Co z tego mają, czy coś na tym stracili a może jeszcze zyskali?

Dzięki terapiom z autorką książki zrozumieli swoją frustrację, przemęczenie, błędy jakie popełniali czy też pewne zachowania z dzieciństwa przenosili do życia dorosłego.

Gdy czyta się tę książkę, ma się wrażenie że jest się na takiej prywatnej terapii, która udowadnia że możemy się wyzwolić ze starych, zakorzenionych nawyków i sytuacji stresujących. Okaże się również że odmawianie wcale nie jest takie straszne, a Twój rozmówca zrozumie odmowę i się nie obrazi.

Jest to świetna książka, pełna przykładów z życia innych, by lepiej zrozumieć istotę asertywności, by w końcu też zadbać o siebie, by nie dać się zwariować. Są również ćwiczenia do wykonania, które pomogą ułatwić pracę nad samym sobą.

Przyjrzyjcie się czy należycie do grupy MIŁYCH? Czy potraficie pomóc, ale również odmówić takiej pomocy?

Nawet jak nie jesteście MILI to warto sięgnąć po tę książkę, by poznać inny punkt widzenia.Książka wyszła spod pióra Jacqui Marson
Premiera 18 lutego 2015
Miękka oprawa, 314 stron
Cena regularna 34,90 zł

Wydawnictwo Muza tam też kupię tę książkę.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.