Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Kreatywne zabawy dla przedszkolaków,  Rodzic tworzy

Domowy śnieg – masa plastyczna

Masy plastyczne wszelkiego rodzaju są hitem odkąd pamiętam, nie tylko jeśli chodzi o Adasia, ale również o inne maluchy. Świetnie wpływają na motorykę małą i zabawy sensoryczne. Jeśli macie w domu piankę do golenia i mąkę ziemniaczaną możecie zrobić sztuczny, domowy śnieg!

Wykonanie jest bardzo brudne! Dzieciaki uwielbiają się grzebać w takich rzeczach więc powinno się im to spodobać. Do miski wcisnęłam piankę do golenia. A na to dosypywałam mąkę ziemniaczaną.
Nie podam dokładnych miar, ponieważ wszystko było “na oko”. Początkowo ciężko się łączy składniki łyżką, ale gdy już zaczną się łączyć jest lepiej.
Ważne jest, by obserwować jak masa wygląda. Im więcej mąki ziemniaczanej tym masa robi się bardziej sucha i rozpada się.
Nasz śnieg powstał z około 1/3 pianki do golenia i 20 dag mąki ziemniaczanej. Bardzo klei się do rąk, ale za to świetnie się lepi, a gdy mocniej ściśniemy rozpada się tworząc śnieg.

Zabawa przednia!Można ją przechowywać w pudełku. Nic się z nią nie dzieje nawet po kilkunastu dniach.

  

A jeśli szukacie innych przepisów na masy, zajrzyjcie do #10 mas plastycznych

MASA NIEJADALNA!

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.