Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu
Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Pobierz w PDF

Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu

“Królowa Śniegu” to lektura w edukacji wczesnoszkolnej. W celu uporządkowania i sprawdzenia znajomości tej baśni zrobiłam kartę pracy do druku. Teraz możemy sprawdzić ile nasze dziecko zapamiętało w lektury. Darmowa karta pracy do lektury Królowa Śniegu.

Przygotowałam kilkanaście pytań dotyczących lektury. Są tam odpowiedzi pisemne, test wyboru a także układanka z historią zdarzeń. Starałam się by było tam jak najwięcej informacji, na które dziecko powinno zwrócić uwagę.

Karta pracy składa się z 6 stron. Z czego ostatnia to powyższa historia, którą trzeba wyciąć, porozcinać paseczki i nakleić w odpowiedniej kolejności w wyznaczonym miejscu.
Takie zadania można wykorzystać podczas lekcji szkolnych, ale również bawiąc się w domu z dzieckiem. Sprawdzimy uważność czytania tekstu, znajomości lektury.
Do takiej karty można również dorzucić krzyżówkę, rebusy, zagadki czy ułożenie historii baśni w wersji obrazkowej. 
Wszelkie uwagi dotyczące karty pracy, proszę pisać w komentarzach. To dla mnie znak co poprawić, co zmienić i jak ulepszyć. A może chcecie więcej podobnych kart pracy do innych lektur?

POBIERZ KARTĘ PRACY “KRÓLOWA ŚNIEGU:

Uwaga! Karta jest mojego autorstwa. Można ją pobrać za darmo, używać podczas zajęć szkolnych, w domu czy świetlicy. Proszę jednak o zachowanie adresu strony skąd została pobrania. Zakaz sprzedaży.
Przykładowa karta:

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.