Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

Jak zrobić POMPON? Kółka dwa i wełenka!

Pamiętam to jeszcze z dzieciństwa 🙂 Mama mnie nauczyła, a teraz ja uczę Adasia. Nie zwykle proste do zrobienia chodź czasochłonne. Można sobie podzielić robienie pomponika na kilka etapów. Na początek przygotujcie sobie kartonik i wełnę/włóczkę.

Pamiętacie takie pompony przy czapkach  w dzieciństwie? Nienawidziłam ich! hehe Za to później było całe mnóstwo pomysłów na inne zabawy z pomponami! Ten Nasz pompon nie jest za gęsty, bo pokazany Adasiowi na szybko. Kolejne będą porządne 😉

Z kartonika wycinamy 2 koła. W środku wycinamy znów po kółeczku. Im węższa część do obwijania tym mniejszy pompon.

Zaczynamy obwijanie. Można sobie ułatwić początek i po prostu związać sobie oba kółka. I owijamy na około. Im więcej nawiniemy tym Nasz pompon będzie gęstszy. Dzieciom się szybko nudzi takie obwijanie. Więc nie zmuszajcie tylko dajcie inne kolory lub pobawcie się czymś innym.

Jeśli stwierdzicie że kończycie pompon. To delikatnie rozcinamy w miejscu styku kółek. Kółeczka lekko rozszerzamy i rozcinamy po całości.

Następnie bierzemy kawałek wełny i związujemy mocno supełek. W ten sposób pompon Nam się nie rozpadnie. Teraz ściągamy kółeczka.

Teraz musimy potarmosić pomponik by nadać mu porządny kształt i puszystość.
A co można z takim pomponikiem zrobić?
Np pobawić się pobawić z kotkiem. Uwielbiają takie zabawy. Adaś miał swojego kotka i tak się z nim bawił. Jeden i drugi miał całą masę zabawy i śmiechu.
A może wykorzystać do zabawy z lalkami czy misami?
Jestem pewna że dzieci znajdą duuużo zastasowań dla pomponów!

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.