drzewo genealogiczne
Dziecko na warsztat,  Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Projekty

Dziecko na Warsztat – Drzewo Genealogiczne

Wpis gościnny, mamy nie blogowej, ale bardzo fajnej z mnóstwem pomysłów! Sprawdźcie do Oni przygotowali na Warsztat. Zobaczcie jak powstaje drzewo genealogiczne.

Witam serdecznie!

Niestety nie posiadam własnego bloga, więc korzystam z uprzejmości mojej imienniczki (dzięki serdeczne) i u niej zamieszczam fotorelację z naszego warsztatu przyrodniczego. Początkowo plany na warsztat były inne. Temat, jaki chciałam poruszyć z moim 10 – latkiem miał brzmieć: Warstwy lasu. Temat, który w szkole ciągle przysparza dzieciakom problemu, a pojawia się na sprawdzianie szóstoklasistów.
Niestety praca domowa Karola zmusiła nas do zmiany planów. W ubiegłym tygodniu pani nauczycielka poprosiła, aby uczniowie zrobili drzewo genealogiczne swojej
rodziny. Na wykonanie pracy był tylko tydzień ! Tylko – bo nasze dziecko trzy razy w tygodniu ma tańce, na które trzeba je zawieźć i przywieźć. I jeszcze wywiadówki … uff. Zatem z czasem u nas krucho, a rodzina wieeelka.
Do zadania postanowiliśmy przystąpić więc w weekend. Zaczęliśmy od zastanowienia się, jak powinno wyglądać takie drzewo. Z pomocą przyszła nam Wikipedia i rys historyczny tam zamieszczony.

W piątek i sobotę przed południem „postawiliśmy” na nogi całą rodzinkę, głównie babcie, bo u dziadków z pamięcią krucho. Wyciągnęliśmy stare fotografie, spisaliśmy z nich informacje zbierane latami i zabraliśmy się do projektu drzewa. Poszło na to kilka kartek starych kalendarzy, zanim stworzyliśmy czytelny szkielet drzewa.
drzewo genealogiczne
Kiedy wszystko było gotowe, zabraliśmy się do wykonania pracy. Pomysł na wygląd drzewa zrodził się wcześniej. Przygotowaliśmy: błękitny brystol czerwone kartki -jabłuszka z danymi poszczególnych członków rodziny zielone kartki – listki do jabłuszek brązową farbę plakatową czarny pisak ołówek gumka, nożyczki, klej, pędzel
drzewo genealogiczne
drzewo genealogiczne
drzewo genealogiczne
drzewo genealogiczne
drzewo genealogiczne
Najpierw Loluś rozłożył jabłuszka tak, aby dobrze rozplanować całą kompozycję (znów plastyka ha, ha), potem naszkicował drzewo i pomalował je farbami. Ponownie
ułożył jabłuszka i je poprzyklejał.
drzewo genealogiczne

A oto efekt naszej pracy:
drzewo genealogiczne

Wpis przygotowała Ilona Bożejewicz.

 

Więcej pomysłów u innych Mam 😉 Wpadajcie, podziwiajcie!
Kolejny warsztat 28 października! Nauka i eksperymenty 😉

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.