Kajtuś mówi nie
Książki,  Książki dla dzieci

Kajtuś – edukacyjne książeczki dla najmłodszych

“Kajtuś” to seria dla mniejszych dzieci. Jest to cała seria różnorakich opowiastek, które są przyjemne dla dziecięcego ucha i oka. A o czym można w nich poczytać? Czy są warte uwagi?

Nie dawno pokazywałam książeczki z Kajtusiem, ale z innej serii. Poprzednie były z ciekawymi dodatkami na środku książeczki. Te, które chce dziś przedstawić są trochę inne.

Kajtuś to mały chłopiec, który poznaje świat poprzez małe i duże podróże, a także w domu. Książeczki cechują się prostym przekazem, kolorowymi prostymi ilustracjami i sytuacjami, w których może znaleźć się każde dziecko.
Wyprawa na zakupy. Prosta sprawa, prawda? Jednak wyprawa z dwójką małych dzieci, może okazać się nie lada wyzwaniem.Czasem coś idzie nie po naszej myśli, dziecko chce samo, co nie zawsze wychodzi jak się chce.
To jedna z takich sytuacji, kiedy z jednej strony jesteśmy dumni z samodzielności dziecka, a z drugiej troska o jego bezpieczeństwo. Ważną rolę odgrywa tu rodzic, który musi okazać zarówno szacunek, podziw i troskę. A to nie łatwe!

To tyko jedna z sytuacji, kiedy musimy sobie poradzić. Ech dzieciństwo to wcale nie jest prosta sprawa!

A co to metro? Gdzie ono jeździ? A czemu musimy czasem przegrywać? Przecież to nie jest fajne. A dlaczego jazda na łyżwach jest trudna? I pupa boli po upadku.
Jak sami widzicie, nasze kochane szkraby mają ciężkie życie, tyle niewiadomych, ale za to jakie ciekawe jest wszystko w koło!
Te książeczki, pozwolą wam zapoznać się z sytuacjami, które czekają maluchy. Może okazać się pomocna jedna z książeczek np przy wypadzie na rower czy łyżwy.

Kajtuś mówi nie

Kajtuś mówi nie

Kajtuś mówi nie

Kajtuś mówi nie

Kajtuś mówi nie

A jeśli w domu macie 1,5-2 letnie szkraby, możecie ich zainteresować książeczkami specjalnie dla nich. Miękka okładka, zaokrąglone rogi, krótkie historyjki, prosty przekaz. To coś dla was.

Kajtuś mówi nie

Ceny książeczek zaczynają się od 9,90 zł w zależności od danej serii. A kupić je możecie w Wydawnictwie Rea. Czekają na was nowe książeczki nawet dla dzieci do 5 lat!
Miłego czytania i poznawania świata okiem małego dziecka.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.