czytamy-w-oryginale-okladka-2
Książki,  Książki dla dzieci,  Książki dla młodzieży,  Książki do poczytania,  Strefa Rodzica

Czytaj po angielsku – To może być fajne! (Czytamy w oryginale)

Język angielski to dla Was zmora? Gramatyka, czasy, czasowniki! Też za tym nie przepadam, ale jest fajny sposób, by angielski stał się przyjemniejszy. “Czytamy w oryginale” to specjalna seria, dla takich osób jak my! 

Każdy wie, że angielski to uniwersalny język praktycznie dla całego świata. Gdy go znacie, jest prawie 100% pewność, że dogadacie się z mieszkańcami odwiedzonego kraju. Jedni uwielbiają uczyć się nowych języków, inni mają opory i ciężko to im idzie.

Jak ja nie lubię angielskiego!

Ile razy to słyszymy? Ja ze swojego doświadczenia wiem, że to częste zjawisko. Pamiętam w szkole podstawowej co roku zmianę nauczyciela, program cały czas ten sam, żadnych nowości i wałkowanie durnych zwrotów. To nie był fajny czas z nauką angielskiego. W szkole średniej nie było też wcale fajnie. Słabe przygotowanie z podstawówki dawało o sobie znać. Niestety.

Teraz powtarzam materiał razem z dzieckiem. Przypominam sobie wszystko na nowo. Wszystkie te gramatyczne zasady, stosowanie czasów, może przysporzyć bólu głowy. Jak więc można poćwiczyć ten język w milszy i ciekawszy sposób?

Chciałabym jednak iść poziom dalej i lepiej znać ten popularny język. Nowa forma książek angielsko-polskich otwiera przed nami ciekawą opcję nauki i zabawy.

Czytamy w oryginale-książki dwujęzyczne

Co powiecie na czytanie książek po angielsku? Zwariowałam? Też bym tak pomyślała, gdybym usłyszała taką radę. Ja mam dla Was coś zupełnie innego. Książki, o których mowa są napisane w dwóch językach! Także bez obaw, początkujący i średnio-zaawansowany czytelnik tego języka poradzi sobie. Sprawdziłam to na sobie.

Wydawnictwo Ringier Axel Springer wznowiło serię książek “Czytamy w oryginale”, która składa się z 18 różnych pozycji. Koszt pierwszego tomu wynosi tylko 5,99 zł. Na 100 stronach zawarte są opowiadania w języku angielskim (po lewej stronie) oraz polskim (po prawej stronie). Dzięki takiemu podziałowi możemy kontrolować i sprawdzić tłumaczenie bez przeszukiwania kolejnych kartek.

Jaka książka na dobry początek?

Pierwszy tom to Przygody Sherlocka Holmesa, a w nim 7 różnych przygód, po kilka stron każda. Dzięki takiemu układowi każdą historię czyta się szybko, można ją powoli analizować, bez zgubienia głównego wątku. Ja jestem pozytywnie zaskoczona!

Na samą myśl, że miałabym czytać książki tylko po angielsku, miałam gęsią skórkę.

Z tą książką jest inaczej. Mimo że znam wszystkich słów czy zwrotów od razu mam podgląd co one oznaczają. Każda kolejna strona to nowe doświadczenie, powoli poszerzam zasób słownictwa i rozumiem więcej.

przygody-sherlocka-holmesa

Czy to seria również dla dzieci?

Adaś (10 lat) jeszcze się z nią nie zapoznał, ale zamierzam podsunąć mu te książki. Początkowo będę mu czytała fragmenty, a z czasem może sam się wciągnie i będzie podkradał je z półki? Przyznam się, że na to liczę. Kolejne tytuły to również tematyka dla dzieci, więc to dobra okazja zapoznać się z inną formą twórczości.

Dzięki temu, poszerzy zasób słownictwa, nie tylko po angielsku, ale również po polsku. No i ta magia czytania książek! ♥

Jakie tytuły znajdują się w serii?

Tom 2 (już od 2 maja) to “Rozważna i romantyczna“, kolejne to między innymi Wyspa skarbówPiotruś Pan, Przygody Tomka Sawyera Tajemniczy ogród czy Biały kieł. Pełną listę angielskiej literatury możecie zobaczyć na stronie księgarni LITERIA.pl, gdzie można zamówić całą kolekcję od pierwszego lub drugiego tomu. Wysyłka jest darmowa.

Jak widać, tytuły są przeróżne. Dorośli jak i dzieci, znajdą tutaj książki dopasowane do swoich upodobań.

Jak się czyta w praktyce?

Jak wygląda czytanie takich książek w praktyce? Zobaczcie na załączonym filmie. Mnie idzie dużo wolniej i dużo słabiej. Czy to jednak jest takie ważne? Najważniejsze jest, że chcę czytać!

Skuście się i sprawdźcie sami!

Nie jesteście przekonani czy te książki spodobają się Wam? Kupcie jeden tom i sprawdźcie. Koszt jest niski. Te 6 zł to nie jest duży wydatek, a macie szanse odkryć coś nowego i być może pasję do języka angielskiego? Dlaczego by tego nie sprawdzić na własnej skórze?

Mnie taka forma odpowiada i z chęcią sięgnę po kolejne tomy. Wysyłane są naraz 3 tomy, w odstępie około 5 tygodni wprost do waszej skrzynki. Ostatnia przesyłka zostanie wysłana 12 grudnia. Bez dodatkowych opłat za wysyłkę.

Zbierzecie całą kolekcję? Co myślicie o takiej formie nauki?

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.