Dziecko na warsztat,  Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Projekty,  Strefa Rodzica

Kartki świąteczne DIY z filcem – Dziecko na warsztat

Grudzień to czas przygotowań świątecznych. Na ostatnich warsztatach w projekcie Dziecko na warsztat w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie, również trzymaliśmy się klimatu świąt. Na zajęciach powstały kartki świąteczne z życzeniami dla innych dzieci. Wspólnymi siłami powstały kartki świąteczne DIY z filcem (ponad 70 różnych kart) dla dzieci w hospicjum oraz na Oddział Onkologiczny.

Ostatnie warsztaty z dziećmi  były wyjątkowe z kilku powodów. Były to łączone zajęcia – klasa 3 i klasa 2. Tworzyliśmy coś dla innych, nie dla siebie. Tym razem wszystkie nasze prace powędrują do innych dzieci, które nie mają tyle szczęścia co my.

Co znalazło się na stolikach?

  • kolorowe kartki
  • kredki, pisaki
  • brokat
  • klej
  • filc
  • pianka kreatywna
  • naklejki
  • klej z brokatem
  • itp
Z kartki A4 powstały 2 mniejsze kartki, które ozdabialiśmy, a w ich środku wklejone zostały życzenia. Kartkę  złożyliśmy na pół wzdłuż dłuższego boku, a potem jeszcze raz na pół w drugą stronę. Rozcięliśmy i każdy miał 2 kartki do stworzenia. Potem już to już była czysta inwencja twórcza.
17 różnych kart przygotowałam w domu, by dzieci mogły się inspirować moimi pracami. Te, które miały problem z wycięciem trudniejszych elementów pomogłam. Reszta już należała do nich.
Wykonania nie będę tłumaczyć, gdyż na zdjęciach wszystko widać. ?
Świąteczne kartki dla dzieci od dzieci

Jak już pisałam wyżej podzieliliśmy kartki na 2 grupy. Pierwsza to 20 sztuk kartek, które wybraliśmy wspólnie pojechały do Hospicjum w Toruniu. Dzieci były tym faktem bardzo podekscytowane, wybierały kartki, które chcieli przekazać.
Druga seria czyli ponad 50 kartek z życzeniami przeznaczyliśmy na kolejny szczyt cel. Te pojechały do Fundacji „Gdy Liczy Się Czas” w Lublinie. Organizowali akcję „Wylosuj Anioła”, która polegała na wysyłaniu kartek, które dzieci z Oddziału Onkologicznego losowały. Mogły być to kartki kupione, ręcznie robione zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Na takim oddziale rotacja dzieci jest duża. Kartek nigdy więc nie jest za mało! Taki mały gest, ale ile radości może sprawić dzieciom, które nie mogą być na święta w domu, cierpią okropne bóle i rozstania.
Dlatego właśnie zdecydowałam, że ten miesiąc należy do nich. Prezent prosto z serca dzieci dla innych dzieci! Jestem dumna, że mogę działać z tak wspaniałymi dzieciakami o wielkich sercach. To wyjątkowy dar. Adaś dopytuje, czy będzie mógł później też wysłać kartki do dzieci! Iskierki radości w oczach, wielkie serce i kolejne pomysły rodziły mu się w głowie na kolejne prezenty.
Ja mam tylko nadzieję, że kartki dzieci otrzymają przed Wigilią i sprawią im choć odrobinę radości.
 

Mam nadzieję, że nasze kartki również Wam się spodobały i może spróbujecie swoich sił w takim tworzeniu! Zachęcam również do akcji wysyłania kartek do chorych dzieci. To wyjątkowy dar!

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.