kwiatek kusudama
Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

Kwiatek Kusudama

Kusudama jest japońską techniką składania z papieru luz ze sztucznych kwiatów. Jest to ozdobna kula, która pięknie się prezentuje a można ją dodatkowo przyozdobić wstążkami, nićmi. Jest to Nasza pierwsza próba z tą ozdobą, ale pewnie nie ostatnia. Mimo trudnego wyglądu, jest łatwa do zrobienia. Poniżej pełna instrukcja wraz z filmem instruktażowym.

By zrobić pojedynczy kwiatek jak na zdjęciu obok potrzeba 5 kolorowych lub białych kwadratów jednakowej wielkości. Ważne by były równe, wtedy nie ma takich problemów ze złożeniem. Musiałam swoje przyciąć bo okazały się krzywe. Zrobienie jednej części zajęło mi jakieś 2-3 minuty.

Instrukcja krok po kroku jak zrobić kwiatek.
Składamy kartkę, po skosie na pół. Boki składamy potem do środka.

kwiatek kusudama

Teraz boczki musimy rozszerzyć i je “spłaszczyć”. Powstaną takie kieszonki. Wystające części składamy do środka.

kwiatek kusudama

kwiatek kusudama

kwiatek kusudama

Boki znów składamy na pół do środka. Jeden złożony smarujemy porządnie klejem i sklejamy. Nie ściskamy w miejscu sklejenia. Nie ściskamy drugiej części żeby była ładna okrągła. 5 części kwiatka sklejamy ze sobą porządnie.
kwiatek kusudama

To pierwszy kwiatek. Teraz patyczek dorobić jeszcze kilka i piękny bukiecik na Dzień Kobiet już mamy.

 kwiatek kusudama

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.