10.10 dzień drzewa
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Kreatywne zabawy dla przedszkolaków,  Mały Przyrodnik,  Projekty,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

10.10 Dzień Drzewa – Mały Przyrodnik

10.10 to Dzień Drzewa. o wyjątkowy dzień, w którym te różnorodne rośliny mają swoje święto. Każde z nich jest wyjątkowe i zasługuje na szacunek i chwilę uwagi. Przygotowałam 3 zadania dla chętnych osób w projekcie Mały Przyrodnik, właśnie z tej okazji.

Dla tych, co nie wiedzą czym jest projekt Mały Przyrodnik, odsyłam Was do postu z zasadami. Wykonanie zadań jeszcze przed nami, ale są to proste pomysły, które z chęcią wykonamy. Również Was do tego zachęcam!

Zobaczcie minutowy filmik, a wszystko stanie się jasne.

W zadaniach specjalnych była dłuższa przerwa, ale wracamy do stałego trybu zabawy. Nieodłącznym elementem jest filmik promujący właśnie zadanie miesiąca.

Ciekawe strony i pomysły na Dzień Drzewa

Podpowiem Wam o ciekawych stronach, z których my na pewno skorzystamy podczas zabaw.

Jedną z nich strona z zabawami przyrodniczymi dla dzieci w wieku szkolnym. Nauka odbywa się na stronie internetowej Poznajemy drzewa i krzewy. Dodatkowo jest opcja pobrania gotowego zestawu pytań dla ucznia! Świetny pomysł, który pomoże podsumować zdobytą wiedzę. Ja już mam wydrukowany ten quiz!

Klik -> Poznajemy drzewa i krzewy

Drugą stroną, którą uwielbiam i czerpię inspirację jest Ekokalendarz. Niesamowita strona z ogromną wiedzą, kartami pracy na różne świąteczne dni związane z przyrodą. Nie mogło zabraknąć również Dnia Drzewa w Ekokalendarzu. Pakietu edukacyjnego nie ma na temat drzew, ale mimo wszystko, znajdziecie tam całe mnóstwo pomocy i inspiracji.

Jednym z zadań jest wyhodowanie własnego drzewa. My takie drzewko wyhodowaliśmy już kiedyś. Była nim wierzba. Teraz spróbujemy to zrobić z pestki jakiegoś owocu.

Z awokado nam nie wyszło. Co polecacie do posadzenia z pestki? Macie swoje ulubione drzewka własnoręcznie wyhodowane? Pochwalcie się nimi!

A tuż poniżej gorąco zachęcam do dzielenia się pomysłami z okazji Dnia Drzewa poprzez Inlinkz. W razie problemów proszę napisać.

Już nie mogę się doczekać Waszych postów, pomysłów i zabaw!

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.