lapbook Chiny
Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Rodzic tworzy,  Rozwój dziecka

Mali Podróżnicy – lapbook – Świat – cz 1 Chiny

Geografia to fascynująca sprawa. Poznawanie innych kultur można robić już w domu. Wspaniałą inspiracją do tego typu  zabaw są projekty. Taki właśnie zorganizowała Nina z bloga Nasze Rodzinne Podróże – Mali Podróżnicy. Pierwsze są Chiny. Zobaczcie nasz lapbook Chiny.

Co tydzień inne państwo, co tydzień inne zabawy, edukacja, kreatywne pomysły pełne inspiracji! To nas czeka i innych przez najbliższe miesiące. Zapowiada się fascynująco. Trzymajcie kciuki by wszystko szło po naszej myśli! A może się dołączycie?

Na pierwszy ogień poszły Chiny.

Zmobilizowałam się w końcu by zrobić lapbook. To nasz pierwszy tego typu zeszyt. Pierwsza część dotyczy właśnie Chin. A co zawiera w środku?
Przygotowałam materiały – mapy, kolorowanki, zdjęcia. Mogliśmy zacząć zabawę i składanie w całość. Na globusie synek musiał znaleźć gdzie leżą Chiny. a także odnaleźć stolice tego państwa. Później na wydrukowanej mapie świata pokolorował Chiny. Karta trafiła do teczki przyczepionej z tyłu lapbooka.
W środku znalazła się mapa świata do zaznaczania państw. A tuż pod nią pierwsza strona. Znalazła się na niej mapa Chin, flaga, kieszonka ze zwierzętami i ich nazwami, zabytkami, książeczką do uzupełnienia oraz przyklejona została również harmonijka ze słówkami – Chiny, smok, Adam, Ilona po polsku oraz w języku chińskim.
Kolejne części już nie długo. Następna karta będzie dotyczyła Indii. Na pewno będzie bardziej dopracowana i kolorowa. Może macie pomysł do dołożyć? Co ulepszyć? Celowo zostawiliśmy wolne miejsce na kolejne ciekawostki o Chinach!
 


 
Miłej zabawy kochani!

Bibliografia:

Wikipedia:

żuraw Yamaguchi Yoshiaki from Japan – Crane at Kushiro
Irbis – Snow Leopard Conservancy/Jammu & Kashmir Wildlife Protection Department – Praca własna
Tygrys syberyjski – Appaloosa – Praca własna

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.