Matematyczne kieszonkowce
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Matematyczne kieszonkowce – ułamki i procenty

Ułamki, procenty, dziesiątki! Aż włos się jeży na głowie, gdy mamy pomóc dziecku w opanowaniu tych umiejętności i pojęć? Niepotrzebnie! Kapitan Nauka przychodzi z pomocą i w nasze ręce oddaje Kieszonkowce. “Trzecia Połowa” oraz “Na 200 %” pomogą Wam bawić się matematyką i czerpać radość z edukacji!

“Im dalej w las tym ciemniej” – tak samo jak z nauką. Im starsze dziecko, tym trudniejszy materiał. Nie oznacza to jednak, że będzie od straszny czy nudny. Więc już teraz zaczynamy poznawać pojęcia 100%, 0,75 czy 4/5.

A tak na poważnie, takie rzeczy poznajemy już prędzej, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Gdy mówimy pojęcie “ułamki” – zaczynamy załamywać ręce, bo już w głowie mamy skomplikowane działania i tłumaczenia.

Skupmy się na razie na podstawach. Gdy te dobrze zrozumiemy (my lub/i dzieci) to wszystko stanie się łatwiejsze. Z Kapitanem Nauką wspólnie działamy, bawimy się i edukujemy matematycznie. Jak to wygląda?

Trzecia połowa

Kieszonkowce to karty. Jakiś czas temu pisałam o Angielskich kieszonkowcach, a teraz pora na matematyczne.
Ten zestaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 10 lat. Tu jednak wszystko zależy od dziecka i jego umiejętności i zainteresowań.
W zestawie znajdują się karty – 53 karty do gry oraz 2 kolejne, na których znajdują się zasady gier. Całość zapakowana w poręczne pudełko.
Podobnie jak w przypadku <<Angielskich kieszonkowców>> mamy opisane takie same gry. A jakie, to zapraszam do tamtego postu (memo, sachraj. itd). Tutaj skupię się na zawartości kart. Bowiem łączą się one w mini-zestawy, gdzie łączą się po 4 karty.
4/5 – 16/20 – 8/10 – 0,8
Na każdej karcie widnieje inna ilustracja, z oznaczeniem danego ułamka. Od razu widać ile brakuje do pełnej liczby. Fajnie zobrazowane trudne pojęcia umilą dzieciom naukę ułamków. Później same mogą próbować rozrysowywać, układać z klocków czy zakrętek dane ułamki.

Karty dają ogromne możliwości w dalszej edukacji ( tej również na zajęciach szkolnych!), a kilka propozycji gotowych zabaw wciągnie nas w wir zabawy matematyką.Na 200%

Z tymi kartami pobawimy się również ułamkami, ale również procentami. O ile 100%, 25%, 10% – są jasne do pokazania, to 16,6% jest już ciężej. Po bliższym zapoznaniu się z innymi kartami z mini-zestawu okazuje się że to wcale nie jest aż takie trudne. Wystarczy pomyśleć, pobawić się i dać dziecku wolną rękę w wykazaniu się wiedzą w życiu codziennym.Zabawa, edukacja, wyobraźnia!

Grając w te karty rozwijamy umiejętności logiczne, matematyczne, rozwijamy wyobraźnię i do tego dajemy okazję by przenieść swoją wiedzę na działanie podczas innych zajęć czy zabawy.
Do tego cena regularna 15,99 zł jeszcze bardziej do mnie przemawia. Niewielkie rozmiary, edukacyjne walory i świetna zabawa tworzą całość. Gorąco polecam jeśli szukacie czegoś w tym temacie! Już w głowie kłębią mi się pomysły jak wykorzystać wiedzę z kart w innych zabawach.

 

grajmy

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.