matematyka jest wszędzie
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Książki,  Książki dla dzieci,  Książki dla rodziców

Matematyka jest wszędzie-darmowa książka dla rodzin!

Uwielbiam darmowe rzeczy! A jeśli to jest edukacyjna książka to jestem zachwycona. Jeśli się pospieszysz to również ty masz szansę na taką książkę. “Matematyka jest wszędzie. Rodzinne przygody z matematyką” to świetna publikacja dla odkrywających matematykę na nowo!

Wyobraź sobie sytuację, że matma jest fajna, nie ma schematów, utartych szlaków, dokładnych. Za to jest porcja zagadnień, rozbudzenia wyobraźni i spojrzenie na matematykę zupełnie inaczej.

Rozejrzyj się w około. Liczby, cyfry równania, ułamki i inne matematyczne zagadnienia są wszędzie. Może warto to wykorzystać i pokazać jak bawić się królową nauk?

Rodzinne przygody z matematyką!

Publikacja o której chcę ci napisać to książka wydana przez MFundację. Jest ona wyjątkowa, ponieważ różni się kompletnie od innych książek do nauki tego przedmiotu. Chociaż czy to dobre określenie “przedmiotu”? Czy matematyka to tylko przedmiot szkolny?

To poznawanie i odkrywanie świata w magiczny i nieoczekiwany sposób.

Na 150 stronach ukryły się różne zagadnienia  i działy, które pozwolą ci wybrać czego będziecie poszukiwać. Każdy z działów rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem, a następnie czeka co najmniej kilka pomysłów na zabawy  i otwarcie się na poszukiwania.

Bryły, ciężar i objętość, cyfry i liczby, czas, gry i zabawy, język, kąty i trójkąty-to tylko niektóre z tematycznych działów jakie czekają w książce. O innych już za chwilę.

Forma kolejnych zadań jest tak przygotowana, że zachęca do wspólnych działań, rozmów, poszukiwania rozwiązań i tworzenia własnych gier i zabaw. Otwierają one przed nami nowe pokłady dziecięcej ciekawości świata!

Przedział wiekowy rekomendowany przez autorkę to 5-12 lat. Spokojnie więc książka posłuży Wam kilka lat, a przy okazji stanie się podręcznym wyzwalaczem myślenia i poszukiwania.

matematyka jest wszędzie
matematyka jest wszędzie
matematyka jest wszędzie

Jakie są moje ulubione działy i zabawy?

Bryły-miasto z recyklingu. No nie mogło być inaczej! Różnorakie bryły spotykamy na co dzień. Kartony od mleka, butelki od napojów, pudełka po margarynie. Większość takich surowców można wykorzysta po raz drugi. Oddać na recykling lub wykorzystać je do prac plastycznych.

Co może zrobić dziecko z takich pustych opakowań?

Ciężar-Eksperyment z wyobraźnią. Próbowałaś kiedyś włożyć większe w mniejsze? Albo wlać więcej soku do szklanki niż jest w kartoniku? Gdy okaże się, że jednak źle obliczyłaś to, pomyśl co cię zawiodło? Wyobraźnia to niesamowite narzędzie, ale jakie psotne 😉

Cyfry i liczby-liczby opisują świat. 24 godziny, 7 dni, 1 Ziemia, 3 oceany, 4 pory roku. Tak można wymieniać długo. A jakie znajdziesz nietypowe opisy otaczającego cię świata w takiej formie?

Mniejsze, większe, równe-Co to jest skala? Czym jest skala? Co określasz za pomocą skali? Wypisz co przychodzi ci na myśl. Ciekawe ile znaczeń uda ci się przypomnieć i odkryć.

Natura-Przyroda pod lupą. Nie mogła tego punktu zabraknąć! Przyroda pod lupą również nazwa projektu jaki prowadziłam o przyrodzie. Później zmieniła się nazwa na Mały Przyrodnik. Przyroda jest przepełniona matematyką, a wystarczy się tylko rozejrzeć dookoła, by zauważyć dużo więcej. Skusisz się?

Kuchnia-Co tam jest? Każdy przetworzony produkt w sklepie ma tabelę z zawartością poszczególnych produktów. Czy wiesz na co zwracać uwagę? Co jest ważne? A czego unikać?

To tylko kilka zagadnień z książki Matematyka jest wszędzie. W środku czeka na Was dużo, dużo więcej!

matematyka jest wszędzie
matematyka jest wszędzie

Chcesz działać wspólnie z dzieckiem?

Mam nadzieję, że twoja odpowiedź brzmi TAK! To znak, że chcesz by Twoje dziecko odkrywało świat i czerpało z niego garściami. Mój cel jest taki sam!

Dlatego nie czekaj! Leć na stronę MFundacji, wypełnij formularz i odbierz swoją książkę. Masz czas tylko do 10 czerwca lub do wyczerpania zapasów.

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.