Mydełko domowej roboty
Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Rodzic tworzy

Mydełko domowej roboty – walentynkowe inspiracje

Zabawy sensoryczne, gdzie można poeksperymentować to super sprawa dla większości dzieci. Jeśli się pospieszycie zdążycie zrobić mydełko domowej roboty! Rozbudzicie zmysły, pobawicie się a w efekcie otrzymacie coś cudownego.

Na Allegro kupiłam transparentną bazę glicerynową specjalnie na tę okazję. Można również kupić białą czy kolorową. Do takiej bazy można dodać olejki eteryczne, barwniki, ziarna kawy, przyprawy a nawet możemy ukryć drobiazg dla dziecka.  Wykonanie jest banalnie proste! Potrzebna jest minimalna pomoc rodzica.

 • baza glicerynowa
 • olejek eteryczny
 • barwnik
 • ziarna
 • inne
 • foremki silikonowe
 1. Odcinamy kawałek bazy i rozpuszczamy go. Mamy do dyspozycji mikrofalówkę – kilkusekundowe podgrzewanie by się nie zagotowało lub na ogniu/kąpieli wodnej
 2. Do masy wlewamy olejek eteryczny,barwnik, co wolimy
 3. Wlewamy mydło do formy czekamy aż zastygnie
 4. Możemy również wlać odrobinę i posypać cynamon lub inną pachnącą przyprawę, dodać drobiazg, a następnie zalać do pełnego zakrycia resztą masy.
 5. Gdy wystygnie wyjmujemy z foremki i chowamy do woreczka/folii by dłużej utrzymało mydełko swoje właściwości

Zrób mydełko w kształcie serca z ulubionymi dodatkami i postaw w łazience. Przy każdym myciu rąk rodzina doceni Twój i dziecka wkład. I te ulubione zapachy! Ach!
 

Szukasz innych pomysłów? Pobierz e-book! Zupełnie za darmo cała masa pomysłów.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.