naukowa demolka
Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Książki,  Książki dla dzieci,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

Naukowa demolka. Kosmos – książka do zniszczenia!

Uczymy dzieci dobrego traktowania książek. Nie bazgrania po nich, nie rzucania nimi, pilnujemy by książki były w dobrym stanie. Aż tu nagle! Okazuje się, że trafia w nasze ręce książka, która ulegnie zniszczeniu! I co teraz? Teraz będzie dobra zabawa! W iście kosmicznym stylu. Naukowa demolka. Kosmos – książka do zniszczenia!

“Naukowa demolka. Kosmos” to książka, której zadaniem jest przekazanie wiedzy na temat kosmosu. Jednak to nie jest zwykła książka do czytania. Ona już od okładki “krzyczy”, że zostanie zniszczona. Bardzo intensywny kolor pomarańczowy, bije po oczach, przez co od razu ją widać wśród innych książek.
Napisałam, że to książka, która zostanie zniszczona. Jest to bowiem kreatywna pozycja, która pozwala bawić się tematem kosmosu. Każda kartka to inne zadanie, wyjaśnienie zagadnienia. Znajdziecie tu kilkanaście różnych zadań do zrobienia, wycięcia, złożenia, sklejenia i wiele więcej!
Na początku wita nas kilka słów wprowadzenia, co się stanie z książką. Nic nie jest ukrywane. Wiemy, co będzie trzeba zrobić. Jeśli Wasze dziecko nie lubi, wręcz panikuje jeśli ma się coś zniszczyć, to musicie uzbroić się w cierpliwość i próbę negocjacji, by książkę wykorzystać.
Adaś należy właśnie do takich osób. Szkoda mu coś wyciąć z książki, by zrobić coś fajnego. Tu zaczyna się dziać coś fajnego. Lubi temat kosmosu, lubi sklejać, tworzyć nowe rzeczy. A takie różne eksperymenty z papieru? No to jest coś!
“Naukowa demolka” daje mnóstwo możliwości zabawy, pomysłów, na kolejne eksperymenty. Zobaczcie jak prezentuje się w środku.
naukowa demolka
naukowa demolka
naukowa demolka
naukowa demolka
naukowa demolka
naukowa demolka
naukowa demolka
 
To kilka stron z książki, która zawiera mnóstwo świetnych zabaw. Nasze ulubione to marsjańskie robaki, zegar  słoneczny (choć mało dokładny lub źle go ustawiamy), nie daj się oślepić.

Czy zadania są trudne?

Zadania są dość proste w wykonaniu dla 9 latka. Najlepsza zabawa jest gry wspólnie działamy. Kilkanaście minut kreatywnego tworzenia, a potem kolejne minuty dobrej zabawy już wykonaną zabawką. Mimo, że “psujemy” książkę, zyskujemy tak na prawdę papierowe zabawki, które możemy wykorzystać nie jeden raz! Dodatkowo, książka inspiruje nas do kolejnych rzeczy. Marsjańskie robaki, można również zrobić z papieru technicznego i cieszyć się całą armią kosmicznych stworków!
Dowiecie się ważnych informacji na temat Słońca, kosmosu, dlaczego rakiety maja taki kształt, jak wygląda skafander astronauty i dużo więcej.

naukowa demolka

naukowa demolka

Delektujemy się nią. Co chwilę coś wycinamy, bawimy się, uczymy. Frajdę mamy, gdyż co chwilę budujemy coś nowego! Co rusz książka zaskakuje czymś nowym. Z miłą chęcią polecam Wam tę pozycję. Bardzo kolorowa, edukacyjna, kreatywna i dająca masę możliwości zabawy pozycja! Cena regularna wynosi 25 zł. Kupić ją można w Księgarni Edukacyjnej – Naukowa Demolka. Kosmos.
Autorką książki jest Isabel Thomas, i muszę przyznać, że miała genialny pomysł z tą książką!

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.