niech zyje krol julian gra karciana
Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry planszowe,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Rodzinne gry planszowe,  Rozwój dziecka

Niech żyje Król Julian! czyli tańce, pląsy i zabawa

Któż nie zna Króla Juliana i “Pingwinów z Madagaskaru”?  Pojawiła się na rynku gra planszowa o zabawnym lemurze, a towarzyszą temu tańce, pląsy i wygibasy! Wszystko to za sprawą organizowanej imprezy u Króla. Kto się przyłączy do zabawy? Niech żyje Król Julian! gra karciana.


Król Julian to postać, która uwielbia być w centrum uwagi, nie koniecznie grzesząca błyskotliwością. Jest to jednak śmieszny i zabawny bohater, który bawi widza, a teraz również młodych graczy.Gra jest szybka, wesoła i wymaga koncentracji, szybkości oraz bystrego oka. Wszystko to sprawia, że łatwo o pomyłkę, która w efekcie oddala nas od wygranej. Kto okaże się szybszy i bardziej uważny?

 

Niech żyje Król Julian!

W małym podręcznym pudełku kryje się parkiet do tańca, 3 kostki do gry, 54 karty tańca oraz instrukcja.
Jak w małym pudełku może zmieścić się parkiet do tańca?! A no może. Gdyż to nie my będziemy tańczyć, a lemury, które kryją się na kartach.

Kto ma teraz tańczyć, czyli jak grać?

Zasady są bardzo proste. W kilka chwil młodzi gracze zrozumieją zasady. Starsi również dadzą radę. ?
 • Karty tańca dobrze tasujemy, a parkiet i kostki kładziemy na środku.
 • Każdy z graczy otrzymuje taką samą ilość kart tańca, jeśli jakieś zostają, układamy je na parkiecie.
 • Gracz bierze 10 kart z góry ze swojego stosu, a następnie układa je w wachlarz. Pozostałe leżą zakryte.
 • Pierwszy gracz rzuca kostkami. Jedną kostką na raz może rzucić. Tempo nie ma znaczenia.
 • Każda kostka oma inny symbol:
  – kolor – czerwony, żółty i zielony – odpowiada kolorom kart
  – lemur – tu również są 3 różne obrazki lemurów
  – liczba lemurów – od 1 do 3
 • Na parkiet może wskoczyć tylko jedna karta. Który z graczy będzie pierwszy, ten kartę zostawia na środku, pozostali zabierają swoje karty. Gdy to mu się uda, dopiero ze swojego stosu kolejną kartę.
 • Na parkiet może wejść karta, która spełnia wszystkie 3 warunki z kostek! Jeśli gracz się pomyli i położy złą kartę jako pierwszy, musi zabrać swoją kartę oraz pierwszą kartę w góry z parkietu.
 •  Wygrywa gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kart, także tych ze stosu.
Zwycięzca zostaje królem parkietu! Jego ruchy okazały się najlepsze, bardzo zabawne i śmieszne. W nagrodę może odtańczyć szalony taniec zwycięskiego lemura. Kto się okaże najlepszy?

Polecam czy raczej nie?

Bardzo fajna grafika, proste zasady, masa śmiechu i małe, poręczne pudełko. To główne zalety tej tanecznej gry. Karty są dobrze wykonane, można je również zabierać bez pudełka i grać tam, gdzie mamy mało miejsca.  Dobrze znani bohaterowie dodatkowo umilają śledzenie kolejnych ruchów. Gra przeznaczona jest dla dzieci wieku 6+. Ilość graczy wynosi od 2 do 5.
 Kupić ją można w sklepie Phalanx – Niech żyje Król Julian, w cenie 39,95 zł.
Lubimy z Adasiem tę grę, właśnie ze względu na szybką rozgrywkę, zabawne ruchy i masę śmiechu, którą wywołuje.  Zmieści się w damskiej torebce czy małym plecaku, więc towarzyszyć nam będzie na drobnych wyjazdach.
Gra w planszówki na trawie to również punkt na naszej liście 31 pomysłów na letnie zabawy z dzieckiem! Koniecznie nadróbcie ten wpis.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.