Pobierz w PDF,  Projekty,  Przygody z książką

Przeczytałem całkiem sam! – karty do druku – PzK

Nauka czytania to długi i wolny proces. Czasem idzie szybko, czasem mozolnie. Za to samodzielnie przeczytana książka, daje wiele radości!

Adaś czyta wolno, swoim tempem, czasem zamienia literki, ale za sekundę się poprawia. Dłuższe teksty czytane w szkole bardzo go stresują. Książki za to bardzo lubi. Czytam mu na dobranoc różne pozycje – od wierszy, opowiadań, lektur, książek dla dzieci po atlasy zwierząt chronionych!

Nawet wielki atlas musiałam mu czytać.

Teraz czyta sam. Z biblioteki wypożycza zawsze te same książki – o żółwiku Franklinie. Ukochana seria już od zerówki! Czytałam mu ja, a teraz czyta sam. Na dobranoc, leżąc w łóżku, bierze książkę i w 2 wieczory książka przeczytana.
Dzięki temu czyta coraz szybciej, ładniej i sam z siebie jest dumny. By jeszcze naocznie zobaczył ile książek przeczytał zupełnie sam, bez pomocy mamy czy taty stworzyłam listę książek przeczytanych. Już znalazły się na niej 2 pozycje, które przeczytał w grudniu. Trzecia szykuje się do wpisania!

Przeczytałem całkiem sam!

Lista jest prosta. Tytuł, ozdoba, 10 podpunktów na wpisanie tytułów. Na miesiąc starczy. Potem zmiana koloru i kolejne tytuły do zapisania się pojawią. Teraz sam widzi ile na prawdę włożył pracy aby poznać przygody ulubionego bohatera.
To jest ważne, by widział efekt czytania, nawet jak czasem coś przekręci czy nie doczyta. Sprawia mu to frajdę i mówi o kolejnych książkach. Ze swoją listą będzie podziwiał ile książek pochłonął. Ciekawe ile w grudniu książek znajdzie się na liście. Każda jest tak samo ważna.
A o nauce czytania możecie poczytać tu – Jak nauczyć dziecko czytać?
Jeśli chcecie karty możecie pobrać! Wersja dla dziewczynki i dla chłopca, w dwóch wersjach kolorystycznych.
ps nadal mu  czytam na dobranoc.
POBIERZ:
 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.