fiszki od Piastów do Jagiellonów
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Fiszki edukacyjne,  Pobierz w PDF

Od Piastów do Jagiellonów – historyczne fiszki [Pobierz PDF]

Jak uczyć się szybciej, ułatwiając sobie naukę lub dziecku? Wypróbuj fiszki! Małe karteczki, z hasłem i krótki opisem.  Jeśli Twoje dziecko uczy się o pierwszych królach Polski podsuń mu przygotowane fiszki i sprawdź, czy ta forma Wam odpowiada.

Czwarta klasa szkoły podstawowej to już zmiana przedmiotów, więcej nauki i zajęć. Można (a nawet trzeba!) ułatwiać sobie i dzieciom zadanie. Dobrym sposobem na to są fiszki. Można je zrobić ręcznie, czyli pociąć kartki na prostokąty, z jednej strony wpisać tytuł, a po drugiej najważniejsze elementy do nauczenia.

W taki sposób szybciej dziecko zapamięta materiał, spisując go w takiej formie. Innym sposobem jest stworzenie takiej pomocy edukacyjnej w programie typu Word czy online, np. Canva. Można poćwiczyć obsługę programów komputerowych, szybkie pisanie na klawiaturze i obsługę drukarki.

A co w przypadku, gdy czasu jest niewiele?

Przychodzę Wam (i sobie) z pomocą. Przygotowałam fiszki, których używał Adaś przed podsumowaniem działu z historii. Wybrałam najważniejsze informacje z każdego tematu, tak by to było jak najbardziej kompleksowy zbiór haseł.

Fiszki są zrobione w 2 formatach. Większe prostokąty (9 prostokątów na kartce A4) są spisani władcy i takiej pojęcia, które wymagają dłuższego wyjaśnienia. Mniejsze (16 prostokątów na A4) to pojęcia, które w kilku słowach mają swoje wyjaśnienie.

Jeśli akurat Wasze dzieci mają ten temat w szkole pobierzcie fiszki, wydrukujcie w formacie dwustronnym i przekonajcie się czy ta technika pomoże podsumować zdobytą wiedzę.

Nieidealne

Uprzedzam, że przygotowane fiszki nie są perfekcyjne równie. Linie cięć minimalnie się różnią, jednak w niczym nie przeszkadzają. Złośliwość programu skutecznie utrudniała pracę, ale w końcu się udało i u nas fiszki historyczne spełniły swoją rolę świetnie. Może i u Was się sprawdzi?

Jeśli znajdziecie błąd, literówkę, czegoś brakuje, koniecznie dajcie znać! Jeśli się wam podobają i je wykorzystaliście również dajcie znać. To dla mnie wiadomość, że warto przygotowywać takie materiały.Jak można pobrać fiszki?

Wystarczy kliknąć w ten link, aby za minutkę gotowy pdf znalazł się na Waszym dysku.

POBIERZ FISZKI HISTORYCZNE

Inne karty pracy, PDF-y są dostępne w zakładce Pobierz PDF.  Pod koniec marca opublikowane zostaną kolejne fiszki, ale tym razem z przyrody (ciało człowieka, dojrzewanie).

 

Czekam na Wasze opinie 🙂

Fiszki są darmowe, przygotowane przeze mnie. Można je wykorzystać w domu lub na zajęciach szkolnych/świetlicowych. Zakaz sprzedaży, przesyłania prywatnie. W celu chęci podzielenia się z innymi darmowymi PDF-ami, proszę udostępniać stronę.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.