Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Książki,  Książki dla dzieci,  Projekty,  Przygody z książką,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Smacznego kolego! – Przygody z książką

Kolejna środa z Przygodą z książka. Chciałam Wam pokazać świetną książeczkę o odżywianiu. Oczywiście jest to pozycja dla dzieci, ale fajnie ukazująca piramidę żywienia. Zdrowo, kolorowo i z rymem!

Książkę Smacznego Kolego wydało Wydawnictwo Muza, a napisała ją Urszula Kozłowska.

Książeczka napisana jest z perspektywy małego chłopca, który jest narratorem i opowiada swoją historię z piramidą żywienia. Nie ma podanego imienia chłopca, ale zupełnie to nie przeszkadza podczas czytania. Każda kolejna kartka to inna grupa żywieniowa, bardzo kolorowe ilustracje dopełniają całość.
Chłopiec odwiedza dom, w którym każde piętro to inna grupa. Swoją przygodę rozpoczyna od wizyty u produktów zbożowych. Bułeczki, chleby inne pyszności oczywiście pełnoziarniste!
Kolejne piętro to szeroka gama warzyw, i tu użalanie się Pana Ziemniaka! Mówią że tuczy a to sprawka sosów i skwarek! Oto cała prawda!

Kolejne piętro koleżanki warzyw czyli owoce. Piękne, pachnące, soczyste! Mniam! Rozczuliły mnie maliny  i truskawki tulące arbuza. Widok takich owoców pobudza moje kubki smakowe 😀

Wizyta u produktów nabiałowych również okazała się ciekawa. Potem chude mięsa, ryby, jaja.
A na samym czubku, bardzo nie chlubne miejsce zajmują słodycze i fast foody! Chłopiec ich unika, bo wie że zdrowe one nie są, woli owoce, warzywa i mleko.
Czasem zdarza się zjeść z tego półki również nam, ale ograniczamy się do minimum, za to jak najdzie nas ochota mandarynkami zapychamy buzię aż się skończą!!
Książka rymowana, fajnie napisana, zdrowego odżywiania uczyć pomaga i fajnie się zapowiada. Adaś zachwycony książką, szybko się ją czyta i nie ma udziwnień, utrudnień, prosty przekaz w fajnym wydaniu.
A teraz zajrzymy do środka…
 


Cena regularna to 19,90 zł. Z tej serii są jeszcze 3 o innej tematyce książki. My mamy Liczenie jest fajne! Również genialna książka.
 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.