Świeczki ze stearyny
Kreatywne zabawy,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica

Świeczki DIY ze stearyny – domowe tworzenie z dzieckiem

Jak zrobić świeczkę DIY w domu? Mam na to prosty sposób! Potrzebne jest tylko rzeczy i możemy bawić się w tworzenie świeczek zapachowych. Dzieciaki będą miały frajdę! Świeczki DIY ze stearyny – domowe tworzenie z dzieckiem!

Jakiś czas temu na Allegro kupiłam zestaw do wyrobu świec. Poczekał na swój moment i powstały pierwsze świece zapachowe ze stearyny.
Lista rzeczy:
  • stearyna (lub parafina)
  • blaszki do knotów
  • knot
  • stary garnuszek
  • olejek zapachowy
  • słoiczki
  • sznurki, naklejki itp do ozdoby

 

 

W starym garnuszku rozpuściłam stearynę i dodałam olejek zapachowy( mniej kopci niż parafina). Do blaszki umocowałam knot, a następnie przy pomocy roztopionej stearyny “przykleiłam” blaszkę do dna słoiczka.

 

Gdy zastygło, knot okręciłam delikatnie na kredce, by utrzymać do w pionie. Zalałam woskiem i odstwiłam do zastygnięcia. Po około 1,5 godzinie można było zabierać się za dekoracje.


Na wosk również przykleiłam płatki róż. Inne zrobiliśmy w różnych wersjach – całej białe, ale również z kolorem. Barwnik miałam od produkcji mydełek. Ten jednak słabo się sprawdził. Bardziej brudził garnuszek niż wosk.
Gdy chcecie kolorowy wosk, należy dodać roztopioną kredkę świecową. Oczywiście nie całą, bo świeczka nie będzie się palić, gdy kredki będzie za dużo. Ten sposób dopiero będziemy testować.
Adaś oczywiście również brał udział w tworzeniu! Roztapiałam mu wosk, a on sam tworzył różne kombinacje z kolorem, zapachem a także próbował robić własne wersje świeczek. A ile było zabawy przy maczaniu palców w ciepłym wosku! Idealnie było widać linie papilarne! To nie koniec naszych eksperymentów ze świeczkami!
Teraz pora wykorzystać parafinę, która czeka na swoją kolej.

 

Nasze świeczki trafiły do nauczycielek z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które uczą Adasia w szkole. Wyjątkowy upominek!

 

 

I to cała filozofia robienia domowych świeczek zapachowych! Zamiast stearyny, można użyć resztek świec z domowych pieleszy. A poniżej grafika, którą możecie przypinać do tablicy na Stylowi.pl lub Pinterest!

 

 

Zobacz również

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.