Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Projekty

Top Trumps Match Avengers – wypchnij kostkę, ułóż linię!

Gry dla dzieci nie muszą być tylko planszowe. Dostępnych jest wiele gier karcianych, układanek i innych fajnych gier. Top Trumps Match Avengers. To gra, gdzie gracze siedzą na przeciw siebie, wypychają kostkę i próbują ułożyć jak najszybciej linię z jednym bohaterem. Łatwo jednak może przeciwnik pokrzyżować plany!

W pudełku czeka na Was gra-walizeczka, która otwiera się na obie strony. W jej środku czekają okienka a w każdym z nich kostka z 6 różnymi obrazkami bobaterów. Razem 25 okienek, przez które podglądamy przeciwnika.

Przygotowanie

Na początku układamy kostki w okienkach tak, by w jednym rzędzie były maksymalnie 2 takie same obrazki. Następnie losujemy po 2 karty z bohaterami i kładziemy je w wyznaczonych miejscach, obrazkiem do dołu.

 

Cel, rozgrywka, runda!

Gdy mamy ustawione wszystkie kostki, pierwszy gracz wypycha na stronę przeciwnika lewą górna kostkę. Ten z kolei wypycha kolejną, a w jej miejsce wkłada, tę którą dostał. I tak na przemian. Nie można wypychać kostki, która przed chwila została złożona!

Cel jest prosty! Gracz musi ułożyć w jednej linii – pionowej, poziomej lub ukośnej jednego z bohaterów. Musimy to zrobić prędzej niż drugi gracz. Jednak ułożenie 5 bohaterów w linii, nie oznacza że już wygraliśmy, bowiem przed każdym z graczy leżą 2 zakryte karty z wizerunkami bohaterów. Jeśli gracz przegrywający, będzie miał kartę z naszym bohaterem, przegrywamy!Tuż przed odkryciem kart, nasz przeciwnik może jeszcze włożyć swoją kostkę, próbując ułożyć również linie.

Gra się szybko. Jedna rozgrywka trwa kilka minut. Liczy się pomysł, spostrzegawczość i szczęście.


Jest również dostępna wersja Dinsey Princess!

W pudełku równiez jest  instrukcja w kilku językach, więc nie ma problemu, by zagrać z kimś, kto nie zna polskiego. Czy też gdy chcemy ją kupić w zagranicznym sklepie.

Wykonanie i wrażenia

Całość wykonana jest z ciężkiego, masywnego plastiku. Kostki są również ładnie wykonane, z zaokrąglonymi rogami. Jednak okienka na kostki są bardzo śliskie, przez co łatwo można wytrącić je z ich domków. Musimy wtedy od nowa je ułożyć. To jedyna rzecz, która mi czasem przeszkadza. Nie pewny ruch i kilka kostek wylatuje.
Może to być drażliwe przy młodszych graczach, którzy szybko się denerwują.
Ja to chyba za dużo myślę, bo Adaś podczas gry jest lepszym strategiem, wychodzi mu to o wiele lepiej niż my. Dzięki temu, to on zazwyczaj pierwszy układa swoją linię. Całe szczęście, że sa jeszcze karty! Rzadko, bo rzadko, ale udaje mi sie czasem wygrać.
Gra uczy logicznego myślenia, spostrzegawczości, zapamiętywania, koncentracji i analizy. Ale również podczas gry ćwiczymy motorykę małą. Świetna dla dzieci juz od 4 roku życia, ale również dla 8-9 latków może być niezłą frajdą!
Łatwe zasady, szybka rozgrywka i  porządnie zrobiona gra. Dzięki wgłębieniom w górnej części można łatwo ją przenosić.
grajmy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.