Gry dla dzieci 7-12 lat,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Rodzinne gry planszowe

Top Trumps Minionki – wyzwanie 7 gier w 7 dni

Drugi dzień wyzwania “7 gier w 7 dni“. Dziś chciałam Wam pokazać prostą grę karcianą z ulubionymi bohaterami mojego dziecka. Gra karciana typu “wojna” w innej, bajkowej odsłonie. Do wyboru są również inne motywy! Top Trumps – poznajcie te karty.Karty jak każde inne. Czy aby na pewno?

Czym się różnią te karty od innych?

Te karty są trochę wyższe niż standardowa talia. Fajnie leżą w dłoni, są dobrze wykonane, mają zaokrąglone rogi i ulubionych bohaterów.
Zamiast standardowych ikon i cyfr tworzą jakby historię. Na każdej z nich widnieje obraz z bajki Minionki 3,a pod nim krótki opis karty. Co się stanie dalej czy minionki czekają tarapaty, a może Scarlet O’Haracz ma jakiś niecny plan?
Najważniejsz funkcja gier znajduje się w dolnej części kart. Przy cechach są wypisane różne wartości, w zależności od danej karty i jej bohaterów.
Spryt, odwaga, zdolności przywódcze, psotność, wartość Top Trumps. To na nich mamy się skupić.

Rozgrywka Top Trumps

Tasujemy karty i rozdajemy je dla wszystkich graczy. Trzymamy je w dłoni by nie widzieć ilustracji i wartości kart. Możemy odkryć tylko pierwszą z góry. Wybieramy jedną cechę – mówimy ją na głos i podajemy jej wartość.
Pozostali gracze odkrywają swoje karty i odczytują wartości przy danej cesze. Kto ma wartość najwyższą zabiera wszystkie odkryte karty. W przypadku remisu te karty układa się na stos odrzuconych kart.
Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart. Proste?
Jak to w grze “wojna” bywa rozgrywka potrafi trwać ładne kilkanaście minut. A czasem zajmuje to tylko kilka chwil. Wszystko zależy jakie wartości nam podpasują.Jeśli lubicie takie proste rozgrywki z dzieciakami lub one same między sobą to jest fajna prosta zabawa. Świetnie nadaje się również do samochodu na podróż. Nie zajmuje wiele miejsca, a dzieci nie będą się nudzić w trasie.
Adaś uwielbia wszelakie karty więc i te bardzo lubi. Są również wersje piłkarskie, Star Wars, z kucykami. Dla każdego coś miłego!
A cena tych kart również nie jest wysoka, bo możemy je kupić od około 13 zł. Gdy kupujecie grę otrzymujecie też do nich fajne pudełko do przechowywania.
Karty wyszły spod skrzydeł Winning Moves, a otrzymaliśmy je na spotkaniu Grajmy!
Lubicie takie proste gry karciane?

 

grajmy

 

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.