Wiewióry - gra na pamięć i koncentrację
Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu

Wiewióry – gra na pamięć i koncentrację

Czy gra składająca się z kilkunastu kartoników pomoże w ćwiczeniu pamięci i koncentracji? Zdecydowanie tak! “Wiewióry” od Rebel to świetny przykład na to . 

Z czego składa się gra?

  1. Gra składa się z 9 kafelków z obrazkami. Są to dwustronne kwadraty, na których mamy kilka obrazków – grzyby, kamienie i liście. Są do tego w 3 kolorach – żółty, niebieski i czerwony. To będzie nasza “plansza do gry”.Kafle układamy w kwadrat 3×3. W koło układamy kafelki z orzechami. Razem mamy ich 12 sztuk.
  2. Pionkami graczy są karty z wizerunkiem wiewiórek. Są to dwustronne karty. Z jednej strony jest wiewiórka i 3 kolorowe kropki, z drugiej zaś zwierzę i 3 ikonki (grzyba, liścia i kamienia).
  3. Załączona jest również instrukcja, która wprowadzi Was w tajniki zabawy. A zasady są proste!

Jak się gra w “Wiewióry”?

  1. W grze może być od 2 do 4 graczy. Im więcej tym ciekawiej i rozgrywka jest szybsza! Czy aby na pewno? Każdy gracz ma swój kafelek z wizerunkiem wiewiórki ( 4 do wyboru).
  2. Celem gry jest zebranie 5 orzechów.No tak, ale jak to zrobić by je zdobyć? W bardzo prosty sposób! Wystarczy dobrze zapamiętać kolory i symbole z kart! Łatwizna, prawda? Okazuje się, że to trudniejsza sprawa niż się wydaje. Dopiero wtedy okazuje się że nasza pamięć i koncentracja są bardzo zawodne.
  3. Gra rozpoczyna się gdy wszystkie kafelki są ułożone i gracze również ustawią swoje karty. Taką kartę gracz, kładzie za wybraną kartę z orzechem/orzechami. Trzeba być jednak uważnym, gdyż będziemy zdobywać te orzechy, które są po drugiej stronie.
  4. By było ciekawiej gracze mogą razem walczyć o te same orzechy. Wtedy ustawiają kafelki jeden za drugim za wybranym orzechem.

Na każdej karcie gracza widnieją kolorowe kropki, a po drugiej stronie ikonki. Pełnią one ważną rolę – w zależności którą stroną na stole leży nasza karta, takie mamy zadanie.
Np. Jeśli mój kafelek ukazuje kropki, oznacza to, że muszę odgadywać jakie kolory są na kafelkach przede mną. Jeśli uda mi się odgadnąć wszystkie 3 przechodzę na drugą stronę i zabieram orzechy. Karty zostają odwrócone kolorami do góry. Na końcu też przekładam mój kafelek na drugą stronę. W kolejnej rundzie będę zgadywać jakie obrazki się tam kryją.

Gdy je zbierzemy, możemy wrócić po tej samej linii po kolejne orzechy lub przesunąć się w bok. Wtedy nie można podejmować próby zdobycia orzechów.
Jeśli natomiast nie uda mi się odgadnąć wszystkich wracam na pole startowe. Kafelki pozostają bez zmian.

Kiedy gra się kończy?

Gra kończy się w momencie, gdy gracz zdobędzie 5 punktów/orzechów. Jednak to nie koniec! W instrukcji znajdziecie kilka wariantów gry, które dostarczą kolejnych emocji, śmiechu i świetnej zabawy.

Czy Nam się podoba?

Po wybraniu swoich bohaterów przystąpiliśmy do gry. Zasady proste, można śmigać. Standardowo okazało się że moja pamięć jest bardziej zawodna niż mojego dziecka. Mimo wszystko świetnie się bawiliśmy, potrenowaliśmy pamięć i koncentrację. Po jednej rozgrywce czuliśmy niedosyt. Graliśmy więcej i więcej! Czas teraz spróbować innych możliwości gry!

Czy warto ją kupić i dlaczego

Gra jest szybka, rozwija pamięć, koncentrację, uczy młodsze dzieci kolorów, a starsze strategicznego myślenia. Jej niewielkie wymiary pozwalają ją zabrać ze sobą do parku czy na plac zabaw.

Kafle są świetne wykonane, z zaokrąglonymi rogami.

Cena regularna to 39,95 zł w Rebel. Jeśli poszukacie możecie ją kupić również z niższej, fajniejszej cenie.

Grę gorąco polecam! Dla dzieci powyżej 6 lat. Czas rozgrywki to ok. 10 min. Czasem ciut dłużej. świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Trzeba wytężyć pamięć by kolory i obrazki. co wcale nie jest proste.

To jak, pogracie z Nami? A może wolicie Godzinę Duszków, również od firmy Rebel.

 grajmy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.