20.03 Dzień Wróbla
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy na dworze,  Gry i zabawy w domu,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Mały Przyrodnik,  Projekty,  Rozwój dziecka

20.03 Dzień Wróbla – darmowa karta pracy

20 marca Dzień wróbla to wyjątkowy dzień. Od kilkunastu lat obchodzimy w tym dniu święto wróbli. Tych małych ptaszków, które widzimy za oknem. Czy wiecie, że tych ptaków jest coraz mniej? Ile gatunków wróbli jest na świecie? Te i inne pytania znajdują się w karcie pracy z tej okazji.

Mogłoby się wydawać, że wróble są z nami od zawsze. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Przybyły do naszego kraju dopiero gdzieś w XVIII-XIX wieku. Takie małe, ćwierkające ptaszki, które zawsze trzymają się blisko człowieka.

Zastanawialiście się kiedyś ile o nich tak, naprawdę wiecie? Szczerze mówiąc, nie zwracałam na to większej uwagi. Co innego sójka, dzięcioł. Takie ładne kolorowe. A wróbel? Zwykły, szaro-brązowy ptaszek. Nadarzyła się świetna okazja, by poznać bliżej te ptaki.A jakie są zadania na ten miesiąc?

  • Ile gatunków wróbli jest na świecie?
  • Jak wygląda życie rodzinne wróbla?
  • Czy możesz dokarmiać wróble w zimie?
  • Zbudujcie wspólnie budkę dla wróbla z tektury.

20 marca — Dzień Wróbla

To wspaniała okazja, by przyjrzeć się z bliska tym ptakom. Jak żyją, ile mają młodych, czy łączą się w pary na całe życie. Gatunków wróbla na świecie jest sporo. Poszperałam w Internecie i stworzyłam dla dzieci kartę pracy właśnie o tych ptaszynach.

Co znajduje się w karcie pracy o wróblach?

Starałam się, by zawierała różnorodne zadania, nie tylko suchą wiedzę, ale również rozruszała dziecięce (i rodzicielskie!) umysły podczas tworzenia prac plastycznych. Całość możecie zobaczyć przed pobraniem!Wiadomości zawarte w karcie pracy są na różnym poziomie. Znajdziecie coś dla maluchów (ciastomata), coś dla starszych (rebusy, wykreślanka), a także zadania wymagają współpracy z rodzicem (oł je!).

A teraz obiecany plik do pobrania. Polecam 2 ostatnie strony wydrukować jako osobne, gdyż czekają na samym końcu wróble do wycięcia. Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o karcie. Może czegoś zabrakło?
Wszelkie uwagi konstruktywne mile widziane. Chcę by moje karty, były jak najbardziej pomocne i ciekawe.

Pobierz KARTA PRACY – DZIEŃ WRÓBLA

Dzień Wróbla to również temat specjalny Małego Przyrodnika. Wszystkie linki uczestników z marca znajdą się o tu poniżej. Bawcie się z nami!

TEMAT SPECJALNY – DZIEŃ WRÓBLA

POZOSTAŁE WPISY PRZYRODNICZE

 

mały przyrodnik

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.