było sobie życie edukacyjne bajki dla dzieci
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Rozwój dziecka

Było sobie życie – Złota Kolekcja kultowych bajek!

Było sobie życie edukacyjne bajki dla dzieci doczekały się swojej premiery jako „Złota Kolekcja”! Wysokiej jakości filmy animowane od dziś mają swoją premierę w postaci płyt DVD HD. Czy czymś się różnią od swoich poprzedników?

„Było sobie życie” to bajka mojego dzieciństwa. Słabszej jakości, ponieważ nie było takiej technologii jak jest teraz. Mimo to, z chęcią zasiadałam przed TV by obejrzeć kolejny odcinek.
Adaś również ogląda te bajki już od jakiś 4 lat. Jest nimi równie zafascynowany! Do tej pory oglądaliśmy je na You Tubie. Są to nagrywane filmy z telewizji i jakość jest marna. W nasze ręce dzięki projektowi Grajmy! otrzymaliśmy zestaw 6 płyt Złotej kolekcji! 10 godzin bajek, 26 odcinków, mnóstwo wiedzy o własnym ciele. Zobaczcie różnicę!

Nowa jakość bajek Było sobie życie złota kolekcja!

Złota Kolekcja powstała, gdyż mija 30 lat odkąd powstała ta bajka!  Albert Barillé, autor filmów animowanych miał genialny pomysł, i hołd mu za te bajki! Dla nas to kompendium wiedzy o ludzkim ciele i anatomii.Tutaj również pojawia się piosenka, która od razu kojarzona jest z tą bajką. Wiecie że Zaśpiewała ją Sandra Kim, młoda piosenkarka z Belgii, która wygrała Eurowizję w 1986 r! Muzykę i słowa „Ody do życia” skomponował Michel Legrand.

Już pierwsze odcinki zachwyciły rodziców i dzieci, więc w rocznicę Wydawnictwo Hippocampus zdecydowało o wznowieniu bajek. Jest to fantastyczna wiadomość. Możemy cieszyć się tym co najlepsze.

Sam autor bajki wiedział co czyni. Albert Barillé, był przekonany że dzieci są dużo mądrzejsze niż nam się wydaje. Rozumieją więcej niż myślimy. Tworząc tę animację, starał się dać im narzędzie, które stanie się motorem do dalszych działań, rozwijać ich pasje, zainteresowania i wiedzę. Mimo tylu lat ten serial spełnia swoją rolę! I to jest piękne!

Wcześniej pisałam że znajdziecie na płytach 26 odcinków. Są to m.in.

  • Planeta komórek
  • Narodziny
  • Białe krwinki
  • Krew
  • Układ oddechowy
  • Mózg
  • Trawienie
  • Szkielet

było sobie życie edukacyjne bajki dla dzieci

było sobie życie edukacyjne bajki dla dzieci

było sobie życie edukacyjne bajki dla dzieci

było sobie życie edukacyjne bajki dla dzieci

było sobie życie edukacyjne bajki dla dzieci

„Złota kolekcja” ma swoją premierę właśnie dziś w salonach Empik.

Koszt takiego zestawu to cena regularna 99,99 zł. W zamian otrzymujemy w doskonałej jakości nagrania, które możemy oglądać wielokrotnie.Ale to nie koniec! Mam dla Was informację, o spotkaniach z bohaterami „Było sobie życie”! Szerzcie tę informację dalej, nich dowiedzą o tych spotkaniach również inni!

Z okazji 30lecia serdecznie zapraszamy na spotkanie z Mistrzem w salonach Empik w Warszawie :
18 marca w godz. 12-18 w Empik Galeria Mokotów
25 marca w godz. 12-18 w Empik Blue City
8 kwietnia w godz. 15.30-18.00 w Instytucie Francuskim
W programie : wspólne rozgrywki planszowe, spotkanie z Mistrzem, wyjątkowe nagrody

grajmy

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.