Dziecko na warsztat,  Edukacja przedszkolna,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy,  Kreatywne zabawy,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Kreatywne zabawy dla przedszkolaków,  Projekty,  Rozwój dziecka,  Spoza tęczy,  Warsztaty szkolne

Australia i jej SZTUKA- Dziecko na warsztat

Ostatni poniedziałek miesiąca oznacza post z cyklu Dziecko na Warsztat. Dziś zabieram Was do Australii, by pokazać jej sztukę. Pojęcie szerokie więc różnorodność być powinna. U nas z różnych stron ją poznawaliśmy.

By obrać chodź ciut inny kierunek niż większość uczestników projektu ( i tak się nie udało 😀 ) postawiłam na malarstwo. Jednak by poznać najmniejszy i najsuchszy kontynent świata przygotowałam krótką prezentację, którą następne przedstawiłam w szkole, która też bierze udział w Dziecku na Warsztat.

Na prezentacji wyjaśni się jaką sztukę dokładnie obraliśmy.

Jak widać obrałam kierunek SZTUKA czyli każda litera to inne zagadnienie, ale ze sztuką różnoraką związane. To dopiero początek naszych poczynań.
W domu przygotowałam gipsowe tabliczki dla dzieci z klasy Adasia i na nich później tworzyli swoją australijską sztukę.
Po przedstawieniu prezentacji nastała chwila, gdy każda klasa dowiedziała się o będzie robić.
Klasa “O” czyli oddział przedszkolny miał największą ćmę świata do pomalowania.
Klasa “1” na tabliczkach malowała australijskie motywy.
Klasa “2” zajęła się kangurami.
Klasa “3” wariacje ze złotem dostała.
Klasa “4” miała stworzyć sam kontynent.
Klasa “5” obraz tworzyła związany z Tahiti.
A klasa “6” zajęła się operą w Sydney.
Poczuli się jak Aborygeni i przy pomocy patyczków higienicznych kropkowali swoje obrazy. Całe mnóstwo kropek  jeszcze więcej…
 Praca zajęła dzieciaki i bardzo intensywnie kropkowali. Puk, puk, puk, puk… A takie prace powstały.

A na samej górze posta Sydney oczami szóstoklasistów. Każda z prac jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Mam nadzieję, że takie zajęcia im się podobały i zyskali trochę wiedzy na temat tego kontynentu. Prace mi się bardzo podobają! A Wam?

Tak kończy się nasz warsztat wspólnie ze Szkołą Podstawową w Nowogrodzie. Więcej inspiracji na pozostałych blogach.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.