Kraina Lodu przedstawienie
Dziecko na warsztat,  Edukacja,  Edukacja wczesnoszkolna,  Kreatywne zabawy dla dzieci,  Projekty,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica,  Warsztaty szkolne

Kraina Lodu czyli geografia w DnW #3

Raz w miesiącu prowadzę zajęcia w szkole podstawowej. Co miesiąc inny temat. Styczeń to geografia. Czego dotyczył ten warsztat?

Od razu słówko wyjaśnienia. Ze względu na małą ilość dni szkolnych w styczniu połączyłyśmy warsztat geograficzny wraz ze szkolną choinką, której motyw przewodni to bajka „Kraina lodu”.

Wspólnie z dziećmi przygotowałyśmy przedstawienie na podstawie powyższej bajki. Stworzony został scenariusz, rozplanowane zostały role a także osoby odpowiedzialne za dekoracje. Dzieci „Krainę lodu” znały, piosenki również więc wszystko szło jak najlepiej.
POBIERZ SCENARIUSZ

 

Adaś wraz z koleżanką byli odpowiedzialni za dekoracje. Zima, choinki i te sprawy.

Na potrzeby przedstawienia i warsztatu stworzyliśmy w domu kilka choinek różnej wielkości z grubej tektury. Dorobiliśmy nogi, by mogły stać. Z jednej strony zostały pomalowane na zielono, z drugiej zaś na biało. Śnieżynkami zostały ozdobione i klejem z brokatem. Powstały również choinki ozdobione paskami bibuły.Scenografia przygotowana czas zacząć przedstawienie!

 

Kilka kadrów z backstage

 

A już teraz bohaterowie w pełnej krasie!


A teraz nasze perełki podczas występu! Nie tylko ja byłam z nich dumna.

 

Tym akcentem kończymy nasz szkolny warsztat. Za miesiąc bawić się będziemy matematyką. Będzie super! A co przygotowały inne dziewczyny?

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.