kurs koncentracji EIS
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Gry i zabawy,  Gry mobilne,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Czy warto zainwestować w kurs koncentracji?

Koncentracja to jedna z najważniejszych cech jakie musi posiąść człowiek, by wykorzystać swój potencjał i móc się dalej rozwijać. Niestety nie zawsze jest to takie proste. Zaburzenia skupienia, roztargnienie, zbyt szybkie zmęczenie wpływa bardzo niekorzystanie na zdolność koncentracji. Jak pomóc dziecku z takim problemem?

Jako przedszkolak Adaś potrafił się mocno skupiać na rzeczach, które go interesowały. Szybko rozwiązywał zadania, kolorował obrazki. Sytuacja zaczęła się zmieniać, gdy rozpoczął naukę w szkolę.

Obowiązki, nauka pisania, czytania przychodziły mu z trudem, więc i koncentracja zaczęła spadać. Wykonywał różne ćwiczenia, które mu pomagały, ale brak systematyczności i przewidywalne zadania zniechęcały go.

Nie można jednak się tak szybko poddać. Trzeba szukać pomocy, ciekawych pomysłów i zadań, które jednak nie będą nudzić naszego dziecka.

Dziecko lubi gry komputerowe?
Wykorzystaj to!

Nie wszystkie gry na komputer są niewłaściwe, nieodpowiednie i rażą po oczach. Wybierz takie, które nie będą nudne, długie, ale zaciekawią ucznia.

My poszliśmy tym tropem.

Podjęliśmy decyzję o kursie koncentracji w formie programu, który składa się tylko z 5 lekcji! Czy takie lekcje mogą coś dać?

Te lekcje to pierwsza część kursu. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy o koncentracji, będzie trenował ją w zadaniach dziennych. Treningi dzienne to 90 dni ćwiczeń, a postęp jest dostępny w zakładce.

Niezbędna jest systematyczność, skupienie i pełne zrozumienie tego, co dzieje się wtedy z mózgu.

Zanim jednak pokażę Ci jak wyglądają poszczególne treningi dzienne, skupie się na najważniejszej części jaką są lekcje i co w nich się znajduje.

Kurs Koncentracja 2 od EIS

To właśnie o nim mowa. To już nas drugi kurs z Europejskiego Instytutu Szkoleniowego. Pierwszy trwa nadal i dotyczy on ortografii. Poczytać o nim możesz w poście – Kurs ortografii od EIS. Wracając jednak do meritum, czyli jak wygląda lekcja w kursie koncentracji.

Lekcja 1

Każda z pięciu lekcji składa się z kilku treningów i zadań zaliczeniowych. Ich liczba jest różna w zależności od lekcji. Teraz poznasz tajniki lekcji 1.

Pierwszy etap to wprowadzenie, czyli:

 • co to jest koncentracja
 • jak jej się nauczyć
 • co jeść, by mózg był dobrze odżywiony
 • jakie warunki są potrzebne do efektywnej nauki
 • jakie witaminy są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania
 1. Następnym krokiem jest przerysowanie podanego obrazka w jak najszybszym czasie i jak najdokładniej. Czasem chce się to wykluczyć. Jak narysować dokładnie i zarazem szybko? Właśnie tu jest potrzebne skupienie i pełna koncentracja!
 2. Drugim ćwiczeniem jest skupienie się przez podany czas na czarnej kropce na ekranie. Początkowo było to dla Adasia zabawne. Wpatrywać się w jeden punkt przez minutę, bez odrywania wzroku?
 3. W ćwiczeniu 3 musi skupić się nad uważnym słuchaniem opisu podanej ilustracji. Tu Adaś miał problem, bo z rysunkiem jest u niego ciężko. Po prostu nie jest to jego ulubione zajęcie. Rysunek jaki zrobił różnił się również znacznie od przykładowego obrazka pokazanego na koniec.
 4. Następnym krokiem jest wykonywanie zadań treningowych. Skupione są one w strefie działań matematycznych, które wymagają szybkości, spostrzegawczości oraz bystrego oka.

Poziom trudności z każdym zadaniem odrobinę wzrasta, by przyzwyczaić kursanta do coraz bardziej wymagających zadań.

Czas ich wykonania zależy włącznie od dziecka. Czasem zadanie zostanie wykonane bardzo szybko, innym razem pójdzie gorzej. W wynikach od razu będzie widoczne, kiedy dziecko było bardziej zmęczone podczas wykonywania treningów lub miało problem z koncentracją.

Dlatego warto wyznaczyć godzinę, o której uczeń będzie wykonywał zadania. Z własnego doświadczenia widzę, że im później wykonuje zadania lub są przerywnikiem między grami na konsoli, wyniki ma dużo gorsze.

Lekcje treningowe

Trening nie może być zbyt długi ani nużący. Dlatego zadania są zróżnicowane i o różnym poziomie trudności.

Pierwszy z nich to zaznaczanie po kolei liczb od 1 do 36 w jak najkrótszym czasie. Jest to jedno z najłatwiejszych zadań. Kolejne to zaznaczenie liczb z podanego przedziału.

Trzecie zadanie polega na przeniesieniu znaków do drugiej tabelki, tak by wzór zgadzał się z pierwszą częścią.

Ostatnim zadaniem jest wyszukiwanie wyrazów związanych ze sportem. Taka miła odmiana od matematycznych potyczek z zadaniami matematycznymi.

Zadania zaliczeniowe

Już za chwilę zakończę pierwszą lekcję pokazową. By w pełni ją wypełnić uczeń ma do wykonania zadania zaliczeniowe. Uwaga! Można je wykonać tylko jeden raz. Nie ma możliwości powtórzenia zadania zaliczeniowego.

Te zadania się różnią od tych w lekcji treningowych. Jednak są równie ciekawe i wymagające skupienia.

W 90 dni do lepszej koncentracji

Wiedza podstawowa została zdobyta, więc pora na porządną aktywność umysłową!

Każdego dnia czeka nowy trening i nowe zadania do wykonania. Zazwyczaj trening 1 i 2 są bardzo podobne. Natomiast część 3 składa się z poziomu łatwego, średniego i trudnego. Zadania tutaj są różne, nie koniecznie dwa dni z rzędu są zawierają takie same zadania.

Nie ma powrotu do zadań z dnia poprzedniego, ale obecne można wykonać kilkukrotnie w ciągu dnia.

Dostępne są takie zadania jak:

 • tablica
 • labirynt
 • wyszukaj

Czy kurs poprawił koncentrację u mojego dziecka?

Adaś rozpoczął kurs w lutym 2019 r. Początkowo nie wykonywał zadań systematycznie, więc początki były trudne. Treningi codzienne natomiast staraliśmy się, by były wykonywane każdego dnia.

Ma swoje ulubione zadania, które sprawiają mu radość i stara się, by wyniki były coraz lepsze.Po każdym treningu sprawdza jak poszło mu zadanie. Coraz niższe wyniki czasowe dają mu namacalny dowód na to, że te zadania mają sens!

To nie jest zmarnowany czas przez komputerem, a dobrze wykorzystane kilka czy kilkanaście minut dziennie. Mimo, że czasem nie ma chęci na zadania, gdy loguje się na stronę chęci wracają i skupienie uwagi również.

Czy jest lepiej?

Tak. I tu nie chodzi tylko o zadania z kursu, ale o skupienie na lekcjach, rozwiązywanie zadań, wypełnianie obowiązków. To nie jest koniec, bo to proces długotrwały, ale widzę ogromna poprawę.

Pełną opinię oraz film z zadaniami zobaczysz w późniejszym czasie, kiedy kurs zostanie zakończony.

Kurs w cenie regularnej wynosi 370 zł z dostępem 6 miesięcznym. Obserwuj fan page Europejskiego Instytutu Szkoleniowego, bo bardzo często kursy są w obniżonej cenie!

Uwaga! Jeśli masz dostęp do innego kursu, Koncentrację 2 możesz kupić z rabatem za 97 zł!

Pełną ofertę znajdziesz na stronie Europejskiego Instytutu Szkoleniowego.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.