kwiaty w lesie
Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Fiszki edukacyjne,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy na dworze,  Pobierz w PDF,  Rodzic tworzy,  Strefa Rodzica,  Zabawy w lesie

Leśne kwiaty – darmowe fiszki przyrodnicze

Wiosna i lato to czas pełen barw, zapachów i poznawania nowych rzeczy. Nie szukaj daleko! Idź na spacer i zobacz co rośnie pod Twoimi stopami, a te fiszki przyrodnicze “Kwiaty w lesie” Ci w tym pomogą!

Te karty, które za chwilę będziesz miała okazję pobrać to druga część fiszek o roślinach, które zrobiłam dla czytelników (i siebie). Pierwsze dotyczyły kwiatów, które możesz spotkać na łące. Wybrałam 15 popularnych kwiatów, które zobaczysz na pobliskich terenach zielonych.

Teraz powstała karta z popularnymi roślinami (głównie kwiaty), które zobaczysz w lesie, na leśnych polanach i tego typu terenach. Tutaj również znalazło się 15 różnych roślin wraz z opisem.

Oto kilka z nich:

Czosnek niedźwiedzi

czosnek niedźwiedzi kwiaty w lesie

Nie przypomina czosnku tego z domowego ogródka czy sklepu, ale ma podobne właściwości.

Wyglądem przypomina trochę konwalię, a kwiaty są w formie białego baldachimu.

Uwaga! Jest on wpisany na listę Czerwonej księgi gatunków zagrożonych!

Łuskiewnik różowy

łuskiewnik różowy kwiaty w lesie

Niezwykła roślina, która bardziej przypomina grzyby (np smardze) niż kwiaty! Bez liści, ale za to w rozłożystymi, białymi kłączami. Na żywo jeszcze nie udało mi się jej zobaczyć, a szkoda!

Orlik pospolity

orlik pospolity kwiaty w lesie

Uwielbia lasy liściaste oraz lekko wilgotne zarośla. Dorasta do 60 cm, ale rozgałęzia się nawet do jednego metra. Ma piękny niebieski odcień.

Uwaga! To roślina lekko trująca. Po jej spożyciu możesz mieć biegunkę, omamy czy trudności w oddychaniu.

Bniec czerwony

bniec czerwony kwiaty w lesie

To również ciekawa roślinka. Nazwa wskazuje czerwień, a na żywo jej kolor to mieszanka różu z fioletem! Czerwonego tam nie widziałam.

Nosi również inne nazwy związane z lepką łodygą. Wygląda śliczne, ale zapachu praktycznie nie ma.

Rogownica kutnerowata

rogownica kuternowata kwiaty w lesie

Nazwa bardzo rozbudowana. A za nią kryje się całe mnóstwo drobnych białych kwiatów z omszałymi liśćmi. Wyglądają jakby były pokryte futerkiem.

Ten okaz mam również w ogrodzie. Rośnie na starym korzeniu na lekkim piaszczystym podłożu i cieszy oko.

Inne kwiaty poznasz pobierają darmowy pdf. Wystarczy, że klikniesz poniższy link, a ukaże Ci się gotowy arkusz do pobrania.

Przygotowany jest do wydruku dwustronnego na kartce A4. Możesz go również wydrukować na pojedynczych stronach.

Kwiaty w lesie-darmowe fiszki przyrodnicze

Ps. Chcesz więcej?

Dla subskrybentów newslettera czekają dodatki w postaci dodatkowych kart i fiszek! Wystarczy, że zapiszesz się i będziesz otwierała maile ode mnie. 😉

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.