ortografia inaczej kurs ortograficzny eis
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry mobilne,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Ortografia metodą hakową. Kurs ortograficzny dla dzieci

Nauka ma być zabawą. Wtedy przynosi najwięcej nowych umiejętności i wiedzy. Im trudniejszy materiał, tym więcej musimy pokombinować, wymyślać ciekawe zadania, by ta nauka nie była żmudna. Podobnie jest z ortografią. Dla jednych jest prosta, dla innych sprawia problemy. Obierz kurs na ortografię i baw się nią tak jak my.

Poznanie zasad ortograficznych to podstawa nauki, jednak można je ćwiczyć w między kolejnymi ćwiczeniami. Takie połączenie da najlepsze efekty.

Książki, ćwiczenia, fiszki

Przerabialiśmy z Adasiem różne możliwości. Były książki, różne ćwiczenia i fiszki z zasadami ortograficznymi. Postępy były różne, raz mniejsze, raz większe, ale nadal jest problem.

Największym problemem okazał się jednak brak konsekwentnych ćwiczeń (poddawaliśmy się za szybko). Ciekawsze zadania i systematyczność dałyby fajne efekty. Uczymy się na błędach.

Nigdy nie jest za późno jednak na to, by poćwiczyć i nadrobić te braki!

Ortografia metodą hakową?

Zapewne słyszałaś o “lifehack’ach”czy podobnych rzeczach. To triki i sposoby, które mają ułatwić życie. Wykorzystać je można w różnych sytuacjach, nawet tych codziennych.

W ortografii również! Ch jak Chińczyk, H jak hiena, U jak Urwis, Rz jak rzodkiewka, Ż jak żaba. Same litery nie wiele powiedzą dziecku, bo co w tym ciekawego?

Sytuacja się zmienia, gdy zamiast liter podstawimy tam małe ikonki-obrazki. Zamiast CH będzie głowa Chińczyka, zamiast Ż pojawi się główka żabki. Prawda, że zaczyna się ciekawie?

Kolorowe obrazki łatwiej zapadają w pamięć niż suche wiadomości. Na Adasia to działa. Ćwiczy regularnie od kilku tygodni i widzę znaczącą poprawę!

Przekonaj się sama czy warto.

Kurs Ortografia metodą hakową

Dokładnie 24 września Adaś rozpoczął swój kurs ortograficzny przez internet. Początkowo sceptycznie podchodziłam do tego pomysłu.  Nauka przez internet? No nic, trzeba to trzeba wypróbować.

Najpierw lekcja próbna do sprawdzenia za darmo. Zaczyna się świetnie. Warto dać kursowi szansę.

Jeśli uważasz, że to mało, masz możliwość zakupu 3 pełnych lekcji za 9 zł. To 3 godziny różnych ćwiczeń, w tym relaksacja, dyktanda, ćwiczenia na koncentrację, historyjki o poszczególnych bohaterach i wiele więcej.

Zadania przedstawione na ekranie komputera spodobały mu się na tyle, że z chęcią do nich zasiadł. Poza ortografią poćwiczy pisanie na komputerze i nauczył się kolejnych rzeczy.

Jak otrzymać darmowe lekcje?

Jest to wyjątkowo proste. Wchodzisz na stronę Ortografia dla dzieci/rejestracja i klikasz Wypróbuj za darmo. Po założeniu darmowego konta otrzymasz dostęp do darmowej lekcji, a na maila przychodzą dane do logowania.

Logowanie odbywa się na innej stronie. Kursy znajdują się na stronie EIS (Europejski Instytut Szkoleniowy) i to tam znajdziesz wszystkie dostępne kursy i informacje.

“Ortografia inaczej” czyli Ortografia metodą hakową

Jeszcze powiem Ci kilka słów o samym kursie, a następnie poznasz moją i Adasia opinię o ćwiczeniach, zadaniach i postępie jaki zrobił.

  • cały kurs składa się 31 godzinnych lekcji, a ta z kolei dzieli się na 2 części,
  • dziecko może przerwać daną lekcję w dowolnym momencie i zacząć ją w miejscu przerwania,
  • możne również cofnąć się do lekcji wykonanych, ale kolejne są dostępne po ukończeniu pełnej lekcji poprzedniej,
  • każda kolejna lekcja rozpoczyna się relaksacją,
  • lekcje składają się przeważnie z 11 części oraz są zakończone testem kontrolnym,
  • co kilka lekcji są działy powtórzeniowe,
  • zadania są bardzo zróżnicowane, rozwijające koncentrację, spostrzegawczość i chęć poprawy swoich wyników,
  • do kursu dołączone jest 6 książeczek z naklejkami, które tworzą całość z zadaniami z kursu,
  • dostępne są również zadania dodatkowe w postaci dyktand, puzzli, książeczek w formie elektronicznej oraz miejsce na ćwiczenia własne.

Jak widać gama dostępnych ćwiczeń jest bogata. Każda lekcja również ma sporo ciekawych zadań. To nie koniec wiadomości na temat Ortografii metodą hakową.

Samo wykonywanie kolejnych lekcji to nie wszystko. Na ucznia czeka bowiem nauczyciel, który kontaktuje się jako pierwszy poprzez rozmowę telefoniczną, mail czy Skype.

Nauczyciele pełnią dyżury i podczas nich można porozmawiać, zapytać się o kwestie problematyczne i inne. Zawsze służą pomocą i dobrą radą.

ortografia inaczej kurs eis

Dostęp do pełnego kursu

Pełny kurs kosztuje obecne 397 zł za roczny dostęp. Jest to cena promocyjna. Cena regularna wynosi 790 zł. Można kupić go również za raty bez odsetek.

Właśnie z tego względu, że kurs sporo kosztuje dostępna jest lekcja demo oraz 3 pełne lekcje za jedyne 9 zł.

Ortografia metodą hakową w praktyce

ortografia inaczej kurs eis
ortografia inaczej kurs eis
ortografia inaczej kurs eis

 

Ilona:

Nauka ortografii, zasad, wyjątków nie należy najłatwiejszych. Można jednak to dzieciom ułatwić poprzez różne zabawy. Kurs Ortografia metodą hakową okazała się świetnym kursem. Mimo, że sporo kosztuje to warto go wypróbować i sprawdzić, czy te 3 godziny spełniają Twoje oczekiwania.

Zaskoczeniem była dla mnie relaksacja na początku każdej lekcji. Początkowo Adasia bardzo one śmieszyły, ale z każdą kolejną lekcją był spokojniejszy i bardziej opanowany.

Różnorodność zadań oraz przekaz wiadomości i historyjek w formie filmów skupia i nie nuży dziecka. Każde zadanie trwa od 2 do 5 minut, więc nie ma czasu na nudne ćwiczenia.

Gdy uczeń nie skupi się wystarczająco na zadaniu, czas się wydłuża, przez co wynik jest niski. A to powoduje, że chcąc poprawić swój wynik wykonuje zadanie po raz kolejny.

Powtarzając ćwiczenie utrwala wiadomości, chce być lepszy i popełniać mniej błędów.  Mnie to bardzo cieszy, gdyż sam, bez żadnych ponagleń chce być coraz lepszy.

Najbardziej w całym kursie podoba mi się różnorodność zadań, niezliczona możliwość powtórek, ciekawe ćwiczenia rozbudzające ciekawość i rozwijające koncentrację.

W razie problemów czy porady mam do dyspozycji nauczyciela, który rozwieje wątpliwości, pomoże i będzie wspierał w trudnych momentach. Podpowie co jeszcze można zrobić, by chłonięta wiedza była oczywistością, a nie problemem.

Adaś sam otwiera okno przeglądarki, loguje się i wykonuje kolejne lekcje. Bez ponagleń, upominania. Ta forma mu odpowiada, rozwija jego umiejętności i daje masę satysfakcji oraz wiedzy.

Od poniedziałku do piątku wykonuje 1 lekcję dziennie, a w weekendy przypomina sobie zasady, rozwiązuje dyktanda i układa puzzle.

Adaś:

Od kilku tygodni rozwiązuję lekcje z EIS (kurs ortograficzny „Ortografia inaczej”). Na tym kursie uczę się ortografii metodą hakową.

Polega na nauce z pomocą bohaterów: U-Urwis, Ó-Ósemka, Ż-Żabka, RZ-RZodkiewka, H-Hiena, CH-CHińczyk. Do tego kursu dołączone są książeczki z zadaniami.

Każda lekcja zaczynała się relaksacją, wybranie bohaterów przez pana Tomcia i opowiedzenie historyjki, którą opowiada pan Tomcio.

Moją ulubionym zadaniem jest Lodowa komnata, a największą trudność sprawiały mi Kolorowe motylki. Najbardziej lubię Lodową komnatę, bo jest bardzo łatwa i szybka. Natomiast nad Kolorowymi motylkami trzeba bardzo dużo pomyśleć i się skupić.

Lubię jeszcze Ortograficznego węża. Polega on na zbieraniu trudności ortograficznych i dostaję za dobre odpowiedzi punkty. Lubię grać w Kot i mysz. Polega na klikaniu na trudności ortograficzne, a po dobrej odpowiedzi kotek goni myszkę.

Zauważyłem kilka błędów np. pan Tomcio pomylił numer książeczki.

Każda lekcja kończyła się testem kontrolnym od 1-5 zadań. Te zadania były powtórką z danej lekcji, a po niej jest możliwość ocenienia danej lekcji. Te lekcje bardzo mi się podobają, ponieważ dużo się na nich uczę.

Bardzo polecam dzieciom, które mają trudności z ortografią. Dzięki temu kursowi mam mniejsze problemy z ortografią, będę powracał do poprzednich lekcji, żeby jeszcze poćwiczyć. Kurs jest drogi, ale bardzo się opłaca!!!!!

Podsumowanie:

Dołączone do kursu książeczki z naklejkami są świetnym uzupełnieniem i rozrywka dla dziecka. Co mi nie bardzo się w nich podoba to przedstawienie postaci. W wersji internetowej są dużo ładniejsze.

Problematyczna może być również cena kursu. W promocji ok. 400 zł to również sporo, ale w rozłożeniu to na cały rok, kwota jest nie jest już taka duża. Dziecko ma cały rok na powtórki, ćwiczenie oraz zdobywanie wiedzy.

Jest to optymalny czas na kurs.

Jako rodzic, mogę polecić kurs. Masa fajnych i ciekawych ćwiczeń, możliwość wgrania własnych, ogromna ilość puzzli, pomocy i kontakt z nauczycielem.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.