Gorący ziemniak.Familijny! - wyzwanie 7 gier w 7 dni
Gry dla dzieci 7-12 lat,  Gry i zabawy,  Gry i zabawy w domu,  Projekt Grajmy,  Projekty,  Rodzinne gry planszowe

Gorący ziemniak.Familijny! – wyzwanie 7 gier w 7 dni

Jak szybko umiesz odpowiadać pod presją czasu? Na pozór łatwe pytania stają się trudne, ale za to salwy śmiechu murowane! Takie emocje zapewnia gra “Gorący ziemniak” od firmy Alexander. Zasady są banalnie proste, ale już same odpowiadanie napawa stresem!

“Gorący ziemniak”  to gra, która wymaga skupienia, pomysłowości i szybkich odpowiedzi. Wszystko początkowo wydaje się łatwe. Jednak gdy przystępujemy do odpowiedzi, sprawa się komplikuje. O ile łatwe pytania jakoś idą, to z tymi trudniejszymi jest na prawdę ciężko. Ale o tym za chwilę.

Zawartość pudełka:

  • pluszowy ziemniak
  • 165 kart z 4 pytaniami na każdej
  • bączek
  • instrukcja
  • planszaCel gry

Cel gry jest prosty! Nie dać się spalić swojemu ziemniakowi na grillu! Wszystko fajnie, tylko tu liczy się szybkość. Za każde trzymanie ziemniaka, gdy bączek przestaje się kręcić, gracz przesuwa swój pionek na kolejne pole. Coraz bliżej spalenia…

Rozgrywka

Wybieramy pytanie, kręcimy bączkiem i trzymamy ziemniaka pluszowego w ręku. Mówimy odpowiedź, podajemy warzywko kolejnej osobie. Ona odpowiada najszybciej jak to możliwe i dalej przechodzi ziemniak w ręce innego gracza! Mamy czas tylko gdy kręci się bączek.
Gdy się on zatrzymuje, gracz, który trzyma go w ręce lub nie zdążył go złapać, przesuwa swój pionek na kolejne pole. Im dalej, tym większa szansa na przegraną.
Rozgrywka idzie szybko bo czasu mamy bardzo mało! A odpowiedź znaleźć w 2-3 sekundy jest ciężko.

Tematyka jest bardzo różna od na prawdę prostych do trudnych pytań, na które dzieci będa miały problemy z odpowiedzią. Ale dorośli będą mieli niezły ubaw! Dla młodych graczy jest również wersja dziecięca.Grać można już we 2 a nawet w 8 osób! Przy takiej ilości to dopiero będzie zabawa!

Grając w tę grę trzeba uzbroić się w porcję śmiechu, humoru i dobrej zabawy. Nie udało się? Nie jest straszne! A będzie nawet śmiesznie. W takim szaleńczym tempie łatwo o pomyłkę. A kto zakręci bączkiem najdłużej?

Na pewno z tą grą jest wesoło!

 


 

Jakość, cena

Jakość jest bez zarzutu. Gruba plansza, mnóstwo kart z pytaniami, ciekawy bączek. Cena również nie jest wygórowana za grę. Można ją kupić ja 40 zł. Świetna gra na rodzinne spotkania.

Grając w nią mieliśmy ubaw po pachy, tym bardziej jak był problem ze znalezieniem odpowiedniego słowa! Wszystko się pchało na usta, tylko nic nie pasowało. Polecam!

O tej grze i innych możecie poczytać również na stronie Wydawnictwa Alexander.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.