mały przyrodnik
Mały Przyrodnik,  Projekty,  Strefa Rodzica

Mały Przyrodnik – projekt przyrodniczny -marzec

Nastał marzec a z nim wiosna ( na razie jest ciepło) więc nowa energia, nowe pomysły wchodzą do głowy. Już prędzej ekipa Przyrody pod lupą dopytywała, kiedy projekt będzie znów otwarty. Tak więc Kochani ruszamy! Pod nową nazwą, ale cel ten sam. Poznajemy przyrodę z dziećmi. Niech oni nas prowadzą, co kiedy i gdzie będzie podpatrywać. Gotowi?

Kilka zasad na sam początek:

 1. Projekt “Mały Przyrodnik” ma za zadanie przybliżyć dzieciom przyrodę. Pokazać że jest pełna tajemnic, ciekawostek i niesamowitych rzeczy. Zagłębić temat, aż do podszewki ( żartuję ;))
 2. Udział może wziąć każdy! Wystarczy, że masz bloga, fotobloga, stronę na Facebooku, na Google + czy inną stronę, gdzie możesz zamieścić zdjęcia i opisy do nich.
 3. Czas trwania jest nieograniczony. Można przyłączyć się w każdym momencie trwania projektu.
 4. Posty będzie można umieszczać pod tym postem za pośrednictwem Inlinkz.
 5. Na każdy miesiąc będzie osobny post, pod którym będzie można dodawać swoje linki.
 6. Na czas trwania projektu linkujecie w widocznym miejscu logo projektu z linkiem do tego posta.
 7. W każdym poście z projektu dajesz logo wraz z linkiem.
 8. Co najmniej 1 post każdego uczestnika będzie publikowany na moim Fan Page
 9. W razie pytań piszcie. Zapraszam do grupy Mały Przyrdnik na Facebooku.
 10. Co miesiąc będzie inne zadanie do wykonania, ale spokojnie, dla ochotników! Takie posty zadaniowe pojawią się wszystkie na fan page.
 11. Odwiedzamy innych, komentarze, pomysły dają nową moc i inne spojrzenie na świat!
 12. Publikujecie tyle postów/pomysłów ile uważacie. Nie ma limitów. Ilość zależy od Was i Waszych dzieci, to one są wyznacznikiem wiedzy przyrodniczej.
 13. Wasze loga będą umieszczone pod tym postem wraz z linkiem.
 14. NIE ZMUSZAMY! Nie zmuszamy dzieci do tego, by coś poznać, by wypełnić zadanie. To ma być frajda, dla nich, dla nas. Mają z tego mieć wiedzę przez zabawę.
I już mam dla Was pierwsze zadanie. Jeśli macie chęć je podjąć zapraszam! Wiosna to czas przylotów ptaków, pojawiają się z ciepłych krajów. I tego właśnie będzie dotyczyć zadanie.
Poczyń obserwacje ptaka/ptaków, które przylatują wiosną do Polski. Zapiszcie swoje wnioski, zdjęcia, obserwacje na jego/ich temat. Czym się charakteryzują. A może uda się Wam nagrać film jak się zachowują lub jakie dźwięki wydaja? 
Spisujcie daty obserwacji, ułatwi Wam to czas orientacyjny, kiedy się pojawiają, kiedy mają młode.

Rok temu Tata Adasiowy miał okazję widzieć młode żurawie. Trochę większe od kury domowej, zupełnie bezbronne, ale szybkie. Może w tym roku nam się to uda?Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć udanej zabawy i wiedzy! Zapraszajcie znajomych niech czerpią tę wiedzę razem z nami!

ps w razie problemów z Inlink, link możecie dodać w komentarzu. Baner do pobrania na górze postu.

ps 2. Nie mogę się doczekać

Zobacz również

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.