pamiętnik felka parerasa karta pracy
Edukacja,  Edukacja szkolna,  Kreatywne zabawy,  Książki,  Książki dla dzieci,  Lektury szkolne,  Pobierz w PDF

Pamiętnik Felka Parerasa-karta pracy [PDF]

Felek Pareras. Niepozorny kundelek, który opisuje swoje przygody w formie pamiętnika. Jest to jedna z lektur w klasie 4 szkoły podstawowej. Jakie przygody opisał? Jak się czyta tę lekturę? Sprawdź co dziecko pamięta z książki, dając mu do uzupełnienia kartę pracy.

“Pamiętnik Felka Parerasa” to książka Ewy Chotomskiej. Jest to jedna książka z serii o wesołym psie. Podzielona na krótkie rozdziały, czyta się szybko, a przygody jakie miewa rozśmieszają młodego czytelnika. Nie zawsze jest jednak wesoło. Jak to w życiu bywa, Felkowi towarzyszą również bolesne wspomnienia. Mimo wszystko, Pareras ma dobre życie u boku kochanych “Mam”.

Kilka słów o książce

Felek rozpoczyna opisywanie swojej historii w wieku 13 lat. Jest już schorowany, ale szczęśliwy. Chciał udokumentować swoje przygody, więc wpadł na pomysł pamiętnika. Rozpoczął go od wspomnień z dzieciństwa, gdzie mieszkał, co robił jako szczenię i dlaczego trafił do schroniska.

Jego nowe życie rozpoczyna się w Sylwestra, gdy Pani w futrze zabiera go do bordowego pudła, a następnie zabiera go do nowego, gdzie poznaje “swoją”. Od teraz jego życie nabiera zupełnie innych barw.

Jeździ ze swoimi “Mamami” na wakacje zimowe, letnie, poznaje nowe miejsca, nowe psy, a nawet zakochuje się. Co nie zawsze oznacza dla niego same pozytywne wspomnienia.

Z ciekawych przygód jakie spotkały Felka z pewnością można zaliczyć występ w telewizyjnym programie. Niesforny, ale pojętny pies dostaje rolę Wilka w “Czerwonym kapturku” oraz występuje w programie Mamy Karoliny. Dzięki swojej ucieczce po studiu, wpadają na nowy pomysł odcinka  programu dla dzieci. Kobiety są dumne ze swojego psa!

A skąd pomysł na jego przydomek “Pareras”. To zarówno prosta, jak i śmieszna sytuacja sprawiła, że Feluś dostał nowy przydomek. Podczas jednego ze spacerów, chcąc odpowiedzieć właścicielce innego psa, Babcia wymówiła w szybkim tempie “parę ras”, co zostało odebrane jako zagraniczna rasa psa. W rzeczywistości parę ras psów złożyło się na tytułowego Felka.

Co jeszcze spotkało psa podczas jego 13 letniego życia? Gdzie bywał, co zobaczył i kogo poznał, przeczytacie w książce lub posłuchacie w audiobooku.

 Karta pracy jako podsumowanie lektury

Po przeczytaniu książki, nie zawsze wszystkie zdarzenia pamiętamy. A przygotowana karta pracy, podsumowująca całą lekturę pomoże dziecku sprawdzić co zapamiętało, a co musi sobie przypomnieć z książki.

Na końcu karty pracy załączyłam krótkie odpowiedzi, które mają za zadanie porównanie swojej wiedzy i ilości zapamiętanych informacji.

Pobierz Kartę Pracy Pamiętnik Felka Parerasa

Inne karty do pobrania w zakładce Pobierz PDF

Karta pracy jest do użytku domowego/szkolnego, bez praw do odsprzedawania, przekazywania za opłatą. Jeśli chcesz podzielić się Kartą pracy z innymi rodzicami, podsuń im link do tego posta.

Jeśli znajdziesz błąd, literówkę, itp, proszę daj znać, bym mogła poprawić to jak najszybciej.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.