kosmiczne puzzle
Gry dla dzieci 2-6 lat,  Gry planszowe,  Książki,  Książki dla dzieci,  Patronat,  Rodzic tworzy

Puzzle kosmiczne i książka dla dzieci – Wesprzyj projekt Mam

Uwielbiam wspierać kobiety, szczególnie mamy w ich działaniach, rozwoju, twórczych działań dla dzieci. Kto wie lepiej od rodzica, co zaciekawi dziecko? Poznaj bliżej projekt, który bez wsparcia innych nie ujrzy światła dziennego! Daj szanse swojemu dziecku na świetna pomoc edukacyjną.

Adaś uwielbiał swego czasu temat kosmosu, a obecnie przewija się co jakiś czas. Lubimy patrzeć w gwiazdy, tworzyć Układ Słoneczny czy po prostu rozwijać wiedzę w tym temacie.

Kosmos to temat ogromnie ciekawy temat, który wydaje się, że nie ma końca! Jeśli Twoje dziecko również ma kosmiczne zajawki, przeczytaj dalej o czym jest projekt dziewczyn na portalu Polak Potrafi.

Kosmiczne puzzle

Na początek kilka słów o tym, kto wpadł na pomysł wydania takich puzzli.

Ania Kolm, czyli właścicielka sklepiku i klubiku dla dzieci Pepito w Warszawie, a prywatnie bloguje pod adresem Zakręcona mama. Wraz z nią jest cały zespół fantastycznych kobiet, które tak jak Ani zależy na aktywnym czasie z dziećmi. Twórczym i edukacyjnym czasie.

A co pisze Ania o samym projekcie?

Pomysł na kosmiczne puzzle i książeczkę dla dzieci zrodził się przed dwoma laty. Inspiracją była dla mnie wyjątkowa książka dla dzieci autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej pt. “Spacerkiem przez rok”, która w podobny sposób jak my planety, opisuje miesiące.
W tamtym czasie, aby zobrazować dzieciom zmianę między dniem a nocą, zamykałam się z nimi w łazience i świeciłam latarką na piłkę, którą obracałam w rękach. Dzieciaki załapały.

Wierzę, że nauka nawet tak abstrakcyjnych i nienamacalnych pojęć jak planety Układu Słonecznego, przyjdzie naszym dzieciom z łatwością, jeśli
1. będzie połączona z zabawą,
2. wykorzystane materiały będą dla dzieci atrakcyjne.

Temat jest mi bliski więc z ogromną przyjemnością wspieram dziewczyny w tym działaniu. Docelowo ma powstać książeczka z wierszykami kosmicznymi dla dzieci 3-6 oraz ogromne puzzle!

Mi ten pomysł ogromnie się podoba, więc zachęcam również Ciebie do dołączenia do tej akcji.

kosmiczne puzzle

Polak Potrafi czyli co mam zrobić?

Polak Potrafi to portal, gdzie zbierane są fundusze na zatwierdzony cel. Po weryfikacji pomysłu trafia on na stronę, a w zamian za pomoc finansową wspierający otrzymują przypisane kwotom prezenty.

Pieniądze są bezpieczne. Jeśli projekt nie uzbiera wymaganych 100% wpłacone kwoty trafią z powrotem na konto wspierającego.

Tu mam jednak ogromna nadzieję, że uda się zebrać potrzebną kwotę. Cel jest szczytny i do tego pięknie zaprojektowany. W chwili pisania tego artykułu na konto trafiła 1/3 potrzebnej sumy. Powoli do przodu, ale to ciągle mało!

Zafunduj swojemu dziecku, szkole, chrześniakowi czy innemu dziecku fantastyczną pomoc. Zobacz czego możesz się spodziewać.

kosmiczne puzzle

Jak widać na zdjęciach, publikacja będzie piękna i wyjątkowa! Jeśli nie uzbierają jednak całej kwoty, realizacja nie dojdzie do skutku. Do dzieła! Niech plan dojdzie do skutku i na rynku pojawią się cudowne puzzle i książka!

Gdy kwota przekroczy wymagane 100% uzyskana kwota przeznaczona będzie na książeczkę dla dzieci starszych! <3

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.