pdf kwiaty na łące
E-book,  Edukacja,  Edukacja przedszkolna,  Edukacja szkolna,  Edukacja wczesnoszkolna,  Fiszki edukacyjne,  Pobierz w PDF,  Przyroda pod lupą,  Rozwój dziecka,  Strefa Rodzica

Darmowy PDF z kwiatami rosnącymi na łąkach

Wiosenna łąka jest pełna rozmaitych kwiatów, których w większości nawet nie znamy! Podziwiamy je, zbieramy, ale czy wiesz jak się nazywają? Zapraszam na krótką lekcję przyrody!

Już od najmłodszych lat prowadzałam Adasia w świat przyrody. Tereny, które nas otaczają dają nam ogromne pole do popisów! Wszystko go zachwycało, podziwiał je, wąchał, dotykał i tak mu zostało.

Uwielbia sprawy polskiej flory i fauny. Zajęcia dodatkowe z biologii również rozwijają jego pasje w tym kierunku. Dajemy się ponieść tej fali i poszukujemy okazów na łące, na polach i lasach.

15 popularnych kwiatów na łące

Przygotowałam dla ciebie darmowy pdf z 15 różnymi kwiatami łąkowymi. Znajdziesz tu popularne rośliny, a dzięki zdjęciom i opisom (lub na odwrocie, zależy jak wydrukujesz) poznasz najważniejsze informacje o każdej z nich.

Zebrane informacje mają być okazją do wycieczki na pobliską łąkę w celu poznania otaczającego nas świata. Natura jest piękna sama w sobie, więc wykorzystaj ciekawość dziecka i poznaj z nim uroki polskiej flory.

Niezapominajki

W Polsce rośnie około 13 gatunków niezapominajek. Znane są również pod nazwą. Symbolizuje pamięć, a także jest kwiatem stanowym Alaski.

15 maja ma nawet swoje święto-Święto Niezapominajki Polskiej.

Jak je rozpoznać? Są to małe niebieskie kwiatki, z żółtym środkiem i osiągające wysokość nawet jednego metra.

niezapominajka

Firletka

Śmieszna, frywolna nazwa za którą kryje się dorastająca do 90 cm roślinka o liliowych, purpurowych kwiatach. Jej płatki są poszarpane stąd też jeden z gatunków nazywa się poszarpaną. To właśnie ona znajduje się na kartach.

firletka

Wrotycz pospolity

Wrotycz to ciekawa roślina. Jest równocześnie trująca i lecznicza. Najbezpieczniej jest ją po prostu podziwiać na łące.Jego kwiaty ułożone w żółte i gęste baldachimy na wysokiej łodydze widać z daleka.

Lubi tereny przydrożne.

wrotycz pospolity

Pięciornik gęsi

Ta roślina dla odmiany jest płożąca. Nisko przy ziemi z dużą ilością liści i żółtymi pojedynczymi kwiatami. Mimo, że jest niski jego łodyga może miec nawet 50 cm długości. Wiosną i latem często widzę je we własnym ogródku. Uwielbiają mieszkać obok naszych truskawek, a także blisko dróg i granic między polami, łąkami.

Jego nasionkiem jest…orzeszek!

pięciornik gęsi

Rasbak – Praca własna

Kukułka Fuchsa

Nie pomyliłam się 😉 Kwiatek ten nazywa się również kukułka. A dokładniej kukułka Fuchsa.

Na zielonej łodydze znajduje się na samym szczycie piękny fioletowy kwiat, a raczej cały kłos kwiatów. Jej wysokość przy sprzyjających warunkach może wynieść do 70 cm!

Uważaj! Nie zrywaj jej! Jest ona objęta całkowitą ochroną gatunkową w Polsce. Na zdjęciu też pięknie będzie się prezentować.

kukułka fuchsa

Inne kwiaty łąkowe

Pozostałe kwiaty zobaczysz na załączonym PDFie. Jest on w pełni darmowy, wykonany przeze mnie, więc szanuj moje prawa.

Możesz go pobrać, wydrukować na własne potrzebny lub na zajęcia szkolne czy biblioteczne.

Gdy znajdziesz błąd daj mi znać! Chcę tworzyć wartościowe materiały dla Ciebie, więc Twoja opinia jest cenna.

Chcąc się podzielić plikiem wyślij link do tego artykułu znajomemu, zamiast dawać kopię.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter 🙂 a teraz kliknij guzik i pobierz darmowy pdf z kwiatami na łące. Udanej zabawy!

POBIERZ PDF “KWIATY NA ŁĄCE”

Chcesz otrzymać dostęp do dodatkowych materiałów? Zapisz się do newslettera i zdobądź więcej.

Zafiksowana na punkcie dziecięcej radości i rozwoju mama na pełen etat. Z książką pod pachą wymyśla, tworzy, pisze i czyta. Wolne chwile spędza na wyszukiwaniu inspiracji i rozmyśla co tu zmalować.